اخبارالبرز

آیین اختتامیه جشنواره فجر تا فجر در البرز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان البرز، آیین اختتامیه جشنواره فجر تا فجر در روز سه شنبه بیست و پنجم مهر ماه در سالن همایش ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز برگزار شد.

حجت الاسلام ابوالفضل مرادی با حضور درگفت: یکی از مهمترین اهداف و رویکردهای جشنواره فجر تا فجر تبیین و تجلیل امر نماز در قالب های مختلف برنامه های فرهنگی بود.

حجت الاسلام مرادی با اشاره به اهمیت توجه به کارکردهای نماز در قالب جشنواره فجر تا فجر گفت: فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد پیشتاز تقویت انگاره های دینی و ایمانی در عرصه فرهنگی هستند.

مدیرستاد اقامه نماز استان البرز افزود: فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد پیشتاز تقویت انگاره های ایمانی و دینی در جامعه به ویژه در نهاد مسجد هستند، آنچنان که نماز نیز به عنوان مهمترین اصل خاستگاه مسجد تلقی می شود، فعالان مسجد نیز با باور به جهاد تبیین در این امر اهتمام جدی دارند.

وی با اشاره به ضرورت آگاهی از ظرفیت برپایی جشنواره علمی، پژوهشی، فرهنگی و ادبی فجر تا فجر عنوان کرد: نمایشگاه کارکردهای مختلف نماز در قالب جشنواره علمی فجر تا فجر مورد تأمل قرار گرفت و این امر در بسط و رشد این کارکردها در حوزه های مختلف اجتماعی اهمیت اساسی دارد.

وی با بیان این مطلب که گروه های مختلف اعم از دانش آموزان، دانشجویان، فرهنگیان، اعضاء هیئت های علمی دانشگاه ها، هنرمندان و … در جشنواره فجر تا فجر شرکت کردند توضیح داد: ایجاد یک رقابت علمی بستر کارآمدی برای ارزیابی علمی و فرهنگی است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان البرز خاطرنشان کرد: همراهی کانون های فرهنگی هنری مساجد، کانون های پرورش فکری کودک و نوجوان و دیگر نهادها در برپایی جشنواره فجر تا فجر اهمیت اساسی دارد.

کارکرد نماز در قالب اختتامیه جشنواره فجر تا فجر تبیین و تحلیل شد کارکرد نماز در قالب اختتامیه جشنواره فجر تا فجر تبیین و تحلیل شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا