اخبارخراسان رضوی

مراسم اختتامیه جشنواره صنایع دستی، نماز، مهدویت و ظهور برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، مراسم اختتامیه جشنواره صنایع دستی، نماز، مهدویت و ظهور همزمان با نیمه شعبان با حضور مدیر ستاد اقامه نماز، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و برگزیدگان در موزه بزرگ خراسان پنجشنبه سوم اسفندماه برگزار شد.

در این اختتامیه مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی اظهار کرد: هنرمندان صنایع دستی ارادتی ویژه به پیامبر اعظم (ص) و ائمه اطهار (ع) دارند و همواره مبانی و آداب اسلامی منبع الهام برای تولید آثار هنری و صنایع دستی بوده است.

وی با قدردانی از هنرمندان صنایع دستی که در این جشنواره شرکت کرده‌اند، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم در مسیر ترویج فرهنگ نماز، مهدویت و ظهور گام برداریم.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سبحانی‌نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی در این مراسم گفت: یکی از عناصر مهم تربیت زیبایی نما در نگاه می باشد زیرا زیبا طلبی یک امر و خواسته فطری است و اگر در دعوت به نماز فراگیر و دعوت شونده زیبایی درون در دعوت کننده را بیابد یقینا دعوت او و راه او را پی خواهد گرفت.

وی افزود: همچنین نقش هنرمندان در زیباسازی محتوا دعوت به نماز و دستور الهی می تواند قرار گیرد و اسرار نهفته را برای بیننده و شنونده بیان نماید و شما می توانید در این عرصه نقش آفرین باشید.

در پایان از عبدالحسین مهدوی در رشته گلدوزی سنتی، مریم اکبری در رشته نوار بافی، حسن عطاریان شاندیز در رشته مشبک سنگ، احسان کدکنی در رشته معرق مس، مهدی خوشبخت در رشته قلمزنی روی فلز به عنوان افراد برتر جشنواره صنایع دستی، نماز، مهدویت و ظهور  تقدیر شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا