اخبارخراسان رضوی

اختتامیه اجلاس نماز اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، با حضور مدیر ستاد اقامه نماز، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و جمعی از معاونین اختتامیه دومین اجلاس سالیانه نماز، سه شنبه ۱۶ اسفندماه تشکیل شد.

در ابتدای جلسه دبیر ستاد اقامه نماز اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گزارشی در مورد فعالیت های انجام شده در حوزه نماز و قرآن این اداره ارائه نمود.

محمد امین بابایی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن خیر مقدم به حاضرین جلسه از همکاری، هم فکری و راهنمایی های ستاد اقامه نماز استان تشکر کرد و افزود: نماز مهمترین فریضه و مناسک دینی است و انتظار می رود مدیران موضوع نماز را جزو اولویت‌های برنامه‌های خود قرار دهند و از امکاناتی که در اختیار مسؤولان است برای توسعه و ترویج نماز استفاده شود.

وی گفت: اهمیت نماز خیلی فراتر از مباحث مطرح شده در تفاهم نامه و بحث های معمولی است؛ چون نماز فرمان خدا و مورد تاکید قرآن مجید است. پیامبر اسلام و پیشوایان دینی ما بر اقامه نماز تاکیدات فراوان داشته اند؛ پس ما هم باید خارج از مسوولیت های اداری به توسعه و ترویج نمار کمک کنیم چون نماز ما را از گناهان مصون می دارد و باعث می شود از خیلی خطاها دوری کنیم .

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی ادامه داد: اگر دقت کنیم آثار و برکات نماز را در زندگی اداری و شخصی خود بارها مشاهده کرده ایم؛ پس باید با هماهنگی و هم فکری ستاد اقامه نماز استان از همه ظرفیت های این اداره کل و مجموعه تحت پوشش برای جذب اقشار مختلف و به ویژه نسل جوان به نماز تلاش کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی بیان اهمیت نماز، گفت: داشتن نشاط روحی، رعایت حق الناس، رعایت بیت المال، مسئولیت شناسی، سلامت روحی و روانی از نتایج مثبت و بارز اقامه کنندگان واقعی نماز است.

وی اظهار کرد: نیاز امروز جامعه ما آموزش و تربیت است و هر کجا آموزش و تربیت درستی را داشتیم، نتیجه مطلوبی دریافت کرده‌ایم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان تصریح کرد: باید به فریضه نماز به عنوان ستون دین در جامعه توجه داشت چراکه نماز پشتوانه ای مستحکم و ذخیره ای تمام‌ نشدنی برای مقابله با شیطان نفس بوده و انسان همیشه محتاج نماز است.

اختتامیه اجلاس نماز اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد اختتامیه اجلاس نماز اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا