اخبارمازندران

همایش ائمه جماعات دستگاههای اجرایی استان مازندران با عنوان «نماز و جهاد تبیین» برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز مازندران، همایش ائمه جماعات دستگاههای اجرایی استان مازندران با حضور آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه و روح الله سلگی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران، امروز یکشنبه ۲۸ اسفند در سازمان حج و زیارت استان برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز مازندران، با قدردانی از ائمه جماعات دستگاههای اجرایی استان ، بخصوص از نماینده ولی فقیه و معاون سیاسی امنیتی واجتماعی استاندار، با اشاره به آیه ۴۱ سوره حج « الَّذینَ إِنْ مَکَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقامُوا الصَّلوهَ » تصریح کرد: همه ما مسئول هستیم و باید یک تحول در سطح دستگاهها ایجاد بشود. ترویج و توسعه نماز یک عزم ملی و استانی را می طلبد که ما انتظار داریم ائمه جماعات ادارات در این زمینه همت نمایند.

 مدیر ستاد اقامه نماز استان مازندران خاطرنشان کرد: از فضای مجازی نسبت به تولید محتوا در موضوع ترویج و توسعه فرهنگ نورانی نماز از منظر فرصت باید بهره گرفت .

حجت الاسلام ابراهیمی در ادامه، شرح وظایف ائمه جماعات دستگاههای اجرایی، از قبیل حضور منظم و حفظ جایگاه اقامه نماز، شرکت در شورای اقامه نماز دستگاه، پاسخ به شبهات، تبلیغات چهره به چهره امر نماز، ایاب و ذهاب ائمه جماعات، رعایت ۲۰ دقیقه وقت فریضه الهی، قرائت صحیح نماز، عدم تقارن جلسات با زمان نماز و حضور مدیران در نماز و تبلیغات محیطی امر نماز به دستگاههای مربوطه مطالبی را بیان داشت.

در ادامه آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان در بیاناتی ضمن تقدیر از زحمات مدیر ستاد اقامه نماز استان، اظهار داشت: نماز جماعت نمونه کاملی از انسجام و همدلی است که با وحدت توحیدی خود، در عین آگاهی، به افشا کردن دسیسه‌ها و فتنه‌های دشمن می‌پردازد.

امام جمعه شهرستان ساری افزود: گستردگی فعالیت امامان جماعت فراتر از یک نهاد و دستگاه دولتی است، از این رو امامان جماعت باید تمامی مسائل ریز و درشت را بررسی و نظارت کنند.

او ادامه داد: مردم به محیط نماز جماعت به‌عنوان مکانی امن برای بیان مطالبه و خواسته‌هایشان می‌نگرند و امامان جماعت نیز باید به این مطالبه‌ها به‌صورت کارشناسی و منطقی پاسخ دهند.

سپس روح الله سلگی معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استانداری مازندران ضمن تشکر از مدعوین خاصه از فعالیتهای مدیر ستاد اقامه نماز استان اعلام کرد: خداوند از ما پیمان می‌گیرد که ارادت به نماز داشته باشیم، امیدواریم که نماز کمک کند خدا را بیشتر بشناسیم ک نماز را بهتر بخواهیم ، نماز به واسطه اینکه لحظه‌ای انسان را به عالم باقی متصل کند، حتما لذت‌بخش است  و همانطوریکه قرآن مجید می فرماید تنها رمز مقابله با فحشا و منکرات پایبندی به نماز است . پس همه تلاش کنیم تا فرهنگ اقامه نماز نهادینه گردد .

جلسه با اظهار دیدگاههای ائمه جماعات دستگاهها اجرایی و تبادل نظر در رفع نیازمندی های آنان پایان یافت.

 همایش ائمه جماعات دستگاههای اجرایی استان مازندران   همایش ائمه جماعات دستگاههای اجرایی استان مازندران  همایش ائمه جماعات دستگاههای اجرایی استان مازندران همایش ائمه جماعات دستگاههای اجرایی استان مازندران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا