اخبارخراسان رضوی

جلسه هماهنگی برگزاری نماز ظهر تاسوعا، عاشورا و ۲۸ صفر در مشهد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، جلسه هماهنگی برگزاری نماز ظهر تاسوعا، عاشورا و ۲۸ صفر با حضور معاون فرماندار، مدیر ستاد اقامه نماز و مسئولین شهرستانی، در روز چهارشنبه بیستم تیرماه برگزار شد.

در این جلسه پس از گزارش حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز استان از نماز عاشورا و ۲۸ صفر سال قبل، موارد لازم مورد بحث قرار گرفت.

در این جلسه مقررشد نماینده دستگاه های حاضر در مرحله اجرا، پاسخگوی مسائل خود باشند همچنین از طریق مسئولین ‏هیئت های مذهبی و صدا و سیما حضور در نماز ظهر عاشورا و تاسوعا، پخش اذان یادآوری و منعکس ‏گردد.

همچنین مصوب شد آموزش و پرورش نواحی منتهی به مکان های برگزاری نماز، مدارس مسیر را جهت از استفاده عزاداران و گرفتن وضو فعال نمایند و ‏شهرداری مکان های اقامه نماز را از قبل آماده سازی کند.

آستان قدس رضوی در پخش متمرکز اذان جهت حضور ‏عزاداران یادآوری می کند و همچنین در عزاداری نوجوانان به نحوی برنامه ریزی شود که اقامه نماز این مراسم پایان یابد و صدا ‏و سیما نیز نسبت به انعکاس این برنامه های زیبا چه در مرحله زمینه سازی و چه در مرحله انعکاس خبر همانند گذشته فعال اقدام ‏کند.

ستاد اقامه نماز استان نسبت به اطلاع رسانی و هماهنگی بین سازمان ها در زمان مناسبی اقدامات لازم را انجام ‏تا شاهد حضور عزاداران در نماز جماعت باشکوه باشیم. ‏

جلسه هماهنگی برگزاری نماز ظهر تاسوعا، عاشورا و 28 صفر در مشهد برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا