آذربایجان غربیاخبار

جلسه شورای اقامه نماز خوی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز آذربایجان غربی، در تاریخ بیست و چهارم اردیبهشت ماه، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان خوی با حضور حجت الاسلام و المسلمین پناهی، مدیر ستاد اقامه نماز، حجت الاسلام و المسلمین قاسم خانی، امام جمعه شهرستان خوی، علی نژاد، معاون استاندار و فرماندار خوی و مدیران دستگاههای اجرایی عضو شورا برگزار شد.

بررسی آخرین اقدامات دستگاههای اجرایی شهرستان در حوزه اقامه نماز، میزان مشارکت گروههای فعال،وضعیت مساجد و نمازخانه های بین راهی از مهمترین اقدامات انجام گرفته در این جلسه بود.

حجت الاسلام و المسلمین قاسم خانی در بیانات خود نماز را در اوج حکمرانی اسلامی دانست و تأکید کرد که هر مسئولی در کشور اسلامی باید نماز را به عنوان یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مسائل کاری خود در نظر قرار دهد.

وی بر لزوم اقامه نماز و فراهم آوردن محیط مناسب برای این فریضه در مجموعه‌های اداری تأکید ورزیدند و از مسئولان خواستند تا نظارت ویژه‌ای بر نمازخانه‌های ادارات و اقامه نماز اول وقت داشته باشند.

علی نژاد فرماندار خوی نیز بر اهمیت پرداختن به فرائض دینی به عنوان وظایف ذاتی دستگاه‌های اجرایی تأکید کرد و اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی باید در امر اقامه نماز به نحو شایسته عمل کنند.

وی در پایان افزود: حضور رئیس اداره در نماز اول وقت می‌تواند تأثیر آموزشی و تربیتی داشته باشد و همکاران را به حضور در نماز اول وقت ترغیب کند.

جلسه شورای اقامه نماز خوی؛ تأکید بر نقش نماز در حکمرانی اسلامی

حجت الاسلام و المسلمین پناهی مدیر ستاد اقامه نماز آذربایجان غربی ضمن قدردانی از برگزاری اولین جلسه شورای اقامه نماز شهرستان خوی در سال جدید که نشانگر اهمیت ویژه این موضوع بر سایر مسائل ادارات می باشد با تبریک دهه کرامت، بر اهمیت و جایگاه نماز به عنوان یکی از مهم‌ترین شعائر دینی و نقش آن در تقویت بنیان‌های اعتقادی جامعه تأکید کرد.

وی در ادامه بر رسیدگی ویژه بر تامین امکانات نماز اول وقت در ادارات، پخش اذان و برگزاری نماز اول وقت جماعت تاکید کرد و گفت: با دستور مقام عالی استان نسبت به مکان یابی و ساخت نمازخانه های بین راهی از مسیر بازرگان تا تمرچین پیرانشهر اقدام خواهد شد که شهرستان خوی نقش محوری در آن می تواند داشته باشد.

در این جلسه، حجت الاسلام و المسلمین پناهی با اشاره به فرصت قانونی و شرعی ۲۰ دقیقه‌ای برای اقامه نماز کارمندان، خواستار توجه ویژه به این موضوع زمینه‌های لازم برای اقامه نماز در محیط‌های کاری شد.

در پایان این جلسه با تجلیل از زحمات جمال پریور، حجت الاسلام و المسلمین مسلمی به عنوان دبیر جدید اقامه نماز شهرستان خوی معارفه شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا