اخبارمازندران

جلسه شورای اقامه نماز سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مازندران، جلسه شورای اقامه نماز سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با حضور حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان، نادعلی کهنسال مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان و اعضای شورای اقامه نماز آن دستگاه، روز شنبه دوازدهم خرداد، در محل اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان برگزار شد.

در ابتدای جلسه بعد از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان ضمن تشکر از مدعوین بویژه مدیر ستاد اقامه نماز استان، بر ضرورت گسترش ترویج فرهنک نماز و نمازخوانی تاکید کرد.

کهنسال افزود: برای نهادینه کردن فرهنگ نماز در جامعه، خانواده ها، نهادهای آموزشی بویژه نماز بازار و ادارات نقش بسزایی دارند و تمام مساعی خود را در انجام این امر مهم معمول می دارد.

حجت الاسلام ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز مازندران، ضمن تشکر از برگزار کنندگان این جلسه و قدردانی از مدیر کل صنعت، معدن و تجارت، عدم توجه به امور دینی را از بزرگترین آسیب های اجتماعی دانست.

وی نماز را ضرورتی غیر قابل انکار در دستگاه ها و سازمان ها دانست و ضمن تاکید به اهمیت نماز اول وقت گفت: نماز یکی از ارکان اصلی و ستون دین است و ما را در مقابل لغزشها، شدائد و نارساییهای زندگی محفوظ نگه می دارد.

در ادامه مدیر ستاد اقامه نماز به نکات لازمه در امر نماز از جمله زیبا سازی وفراهم نمودن تجهیزات نماز خانه ای، جدی گرفتن نماز جماعت در اول وقت، پرداختن به امر آموزش کارکنان با توجه به برنامه های تدوینی و ارائه شده از طریق ستاد اقامه نماز مرکز واستان، جدی گرفتن و بارگذاری فعالیتهای در سامانه سجاده جهت ارزیابی از عملکرد دستگاه مربوطه، فضا سازی تبلیغی امر نماز، برگزاری دوره های آموزشی و تبلیغات محیطی مبسوطا، مطالبی را بیان داشت و از مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان خواست به عنوان آثار ماتقدم و ماتاخر در زمان مدیریت خود، ساماندهی نماز بازار و اذان متمرکز هوشمند را در کلیه شهرهای استان نهادینه کند.

در پایان هر یک از اعضاء دیدگاههای خود را بیان کردند و جلسه با تبادل نظر پایان یافت.

جلسه شورای اقامه نماز سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا