آذربایجان شرقیاخبار

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل صمت آذربایجان شرقی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای اقامه نماز اداره صنعت، معدن و تجارت با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر استان، بابایی معاون اداره صنعت و سایر اعضای شورا، روز دوشنبه هیجدهم دی ماه برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی با اشاره به آیه ۴۱ سوره حج، گفت: از جمله اولین کارهایی که حضرت امام زمان ارواحنا فدا بعد از ظهور انجام می دهند، اقامه نماز است، که خداوند متعال در قرآن کریم می فرمایید: اقامه نماز جزء برنامه های حاکمان الهی است.

وی با تاکید بر عملیاتی کردن مصوبات، افزود: بیشتر مدیران ما در بیان فضائل نماز سخنور خوبی هستند اما در عمل کم کاری می کنند، اقامه نماز یعنی زمینه را فراهم کردن، و این جزء وظایف مدیران و بحث حاکمیتی است، و باید مدیران و معاونین به این امر اهتمام داشته باشد.

بابایی بابیان اینکه مشکل نمازخانه ها در مراکز تجاری را باید از شهرداری پیگیری کنیم، گفت: متاسفانه در پروانه ساخت مراکز تجاری نمازخانه در نظر گرفته نمی شود.

وی ادامه داد: ما لیست هیئت امناء مراکز تجاری را تهیه کردیم، که امیدواریم با همراهی و هماهنگی با این افراد و اداره صمت در بهبود نمازخانه های مراکز تجاری قدم مؤثری برداریم.

حجت الاسلام بابایی با اشاره به دوره های آموزشی، گفت: برای ترویج و توسعه نماز تنها نباید به نماز جماعت اکتفاء کنیم، باید خود مدیران و معاونین در نماز جماعت حضور داشته باشند و دوره های آموزشی برای کارکنان، فرزندان و خانواده های آنها برگزار شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا