اخبارفارس

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان سپیدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، در تاریخ یکم بهمن ماه، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان سپیدان با حضور آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، حجت الاسلام افروغی امام جمعه سپیدان، حجت الاسلام سقاچی قائم مقام ستاد اقامه استان فارس و مسئولین عالی رتبه شهرستان در محل فرمانداری شهرستان سپیدان برگزار شد.

در این جلسه آیت الله دژکام ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع اعضای شورای اقامه نماز شهرستان گفت: اینکه گفته می‌شود نماز رکن دین و پایه و اساس دین است، به این خاطر است که انسان با نماز کامل می‌شود. نماز نمودار کامل توحید و یکتا پرستی است، زیرا نماز با تصبیح یاد خدا شروع و با آن ختم می‌شود. بزرگان دین ما در مورد نماز می‌گویند: نماز وسیله قرب الهی است، هر ستایشی و تکبیری اشاره به عظمت و بزرگی خدا دارد.

 

آیت الله دژکام افزود: امروز در نظام اسلامی به تصریح آیه شریفه قرآن که می‌فرماید ای انسانی که در مقام ریاست قرار گرفته ای، وقتی ما به تو مکنت دادیم پس نماز را به پای دار. قرآن نمی‌گوید نماز بخوان، بلکه می‌گوید نماز را اقامه کن. نماز فریاد است، نماز وسیله ارزش گزاری و رشد و نمو انسان است.

در ادامه این جلسه قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس گفت: براساس ابلاغیه ۱۵ ماده‌ای وزارت کشور به استانداران و فرمانداران، نماز جماعت در کلیه ادارات و نهاد ها باید برگزار شود. همچنین با هماهنگی با فرمانداری های شهرستان های استان فارس دوره آموزشی توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز ویژه کارکنان به مدت ۴ ساعت برگزار میشود.

در پایان این جلسه فرماندار سپیدان گفت: به همه ادارات و نهاد ها ابلاغ شده است که اذان از بام ادارات در سطح شهرستان پخش شود.

همچنین دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان سپیدان به بیان فعالیت ها و برنامه های اقامه نماز در شهرستان پرداخت.

اقامه نماز شهرستان سپیدان فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا