اخباراصفهان

شورای توسعه و ترویج فرهنگ نماز اداره کل آموزش و پرورش اصفهان برگزار شد

مدیرکل اداره آموزش و پرورش استان اصفهان: خواستار رهبری در بیانیه بیست و نهمین اجلاس نماز کشور توجه به دانش آموزان، دانشگاه ها و معلمان آینده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، جلسه شورای توسعه و ترویج فرهنگ نماز اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان اصفهان، ابراهیمی مدیرکل آموزش و پرورش استان، چیناوی دبیر ستاد اقامه نماز آموزش و پرورش و اعضای شورای اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش روز یکشنبه ۹ بهمن ماه در سالن جلسات این اداره برگزار شد.

چیناوی به بیان گزارشی از عملکرد ستاد اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش پرداخت و بیان داشت: در سه ماه گذشته و با توجه به مصوبات جلسه قبل به لطف الهی اقدامات خوبی در آموزش و پرورش اتفاق افتاده است که طرح مصباح الهدی با محوریت امام سجاد علیه السلام، طرح مبین و شرکت مدیران و معلمان در این طرح، آموزش احیای نماز، جلسات یاوران نماز، گفتمان دانش آموز و خانواده با موضوع نماز و امثال این امور را می توان از اهم آنان برشمرد.

حجت الاسلام والمسلمین رنجبر به پیام رهبری در اجلاس نماز پرداخت و با توجه به موضوع اجلاس نماز به بیان برخی از شکایات خانواده ها و بعضا مربیان پرورشی در خصوص اقامه نماز در مدارس اشاره کرد و گفت: مشخص نمودن زمان در مدارس جهت اقامه نماز یکی از موارد مورد شکایت مربیان پرورشی است که بعضا به دلیل نبود زمان معین با مخالفت برخی دبیران در برپایی نماز مواجه می شوند و از طرف دیگر خانواده ها به علت عدم اقامه نماز جماعت شکایاتی را به ستاد اقامه نماز استان دارند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در جلسه شورای توسعه و ترویج فرهنگ نماز بیان داشت: تبدیل شدن برخی از نمازخانه های مدارس به کلاس درس یا آزمایشگاه و برگزاری نماز در برخی مدارس به صورت کلاسی از ترویج فرهنگ نماز جلو گیری کرده و این امر موجب نابودی جامعه است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان به پیام رهبری در اجلاس نماز اشاره کرد و گفت: خواستار رهبری در بیانیه بیست و نهمین اجلاس نماز کشور توجه به دانش آموزان، دانشگاه ها و معلمان آینده است لذا این امر برای ما روشن است تا در زمینه ترویج فرهنگ نماز در بین این عزیزان تمام تلاش و همت خود را به کار گیریم و در مسیر خواسته های رهبری قدم برداریم.

ابراهیمی بیان داشت: اصلاح تمام امور با قرار دادن نماز در اولویت اتفاق می افتد لذا در راستای این امر ارزیابی نماز مدارس و ادارات نواحی را باید مورد بررسی قرار داد و این امر را یکی از مصوبات جلسه ابلاغ می کنم که گروهی از ستاد اقامه نماز استان و گروهی از اداره کل آموزش و پرورش این امر را تا پایان سال مورد بررسی قرار دهند.

وی به تجهیز نماز خانه مدارس اشاره کرد و گفت: با توجه به مذاکراتی که با رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز صورت گرفته مقرر شد که این نهاد مردم ساز در تجهیز نمازخانه های مدارس تا مقداری به کمک اداره کل آموزش و پرورش بیاند و مقرر گردید جلسه ای نیز با هیئت امنای مجمع خیرین مسجد ساز نیز برگزار شود تا به همت این دو نهاد مردمی در صورت امکان و موافقت هر دو نهاد، در مدارسی که از نمازخانه محروم هستند، نمازخانه ای ساخته شود که مشترک بین مدرسه و اهل محل باشد و اهل محل نیز بتوانند از آن استفاده نمایند.

قابل ذکر است که در ابتدای جلسه پیام مقام معظم رهبری در بیسنت و نهمین اجلاس نماز کشوری قرائت و در پایان از آیین نامه اجرایی توسعه و ترویج فرهنگ نماز در آموزش و پرورش استان اصفهان رونمایی شد.

شورای توسعه و ترویج فرهنگ نماز

شورای توسعه و ترویج فرهنگ نماز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا