آذربایجان شرقیاخبار

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان اسکو برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان اسکو با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر استان، حجت الاسلام حافظ نیا امام جمعه شهرستان، فیروزی فرماندار اسکو و سایر اعضای شورای اقامه نماز شهرستان، روز شنبه سی ام دی ماه برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی با بیان حاکمیتی و قانونی بودن اقامه نماز و ابلاغیه های ستاد اقامه نماز، گفت: ستاد اقامه نماز به دستور مقام معظم رهبری، توسط حجت الاسلام قرائتی، دایر گردیده و دستگاه های اجرایی و ادارات مسئولیت دارند هر کدام به وظیفه خود در امر نماز عمل کنند، طبق قانون نماز جماعت باید در ادارات بالای ده نفر کارمند برگزار شود و در کنار آن فرهنگ سازی نیز صورت گیرد.

وی با تاکید بر برگزاری دوره های آموزشی و ابلاغیه های ستاد اقامه نماز، افزود: در راستای توسعه و ترویج نماز، دوره های آموزشی آداب و اسرار نماز، مسابقات کتاب خوانی و جشن تکلیف فرزندان دانش آموزان جزء بلاغیه های ستاد اقامه نماز مرکز می باشد. تا سخت افزار که وجود نماز خانه است، نرم افزار هم که سبک زندگی نمازی است آموزش داده شود.

حجت الاسلام حافظ نیا با اشاره به اهمیت وجود ستاد اقامه نماز، گفت: از پیگیری های ستاد اقامه نماز در خصوص معرفی دبیر نمازی بسیار تشکر دارم، در نظام ولایی باید دغدغه اول بحث نماز باشد و اهمیت نماز از سایر کارها بیشتر باشد، لذا مسئولین در امور کاری خود نماز را باید در اولویت کاری خود بدانند.

وی با بیان هدف تشکیل ستاد اقامه نماز، افزود: هدف از تشکیل ستاد اقامه نماز فراگیری نماز در جامعه است، تا مسافرین راحت بتواند نمازشان را در مسیر مسافرت بخوانند و کارمندان هم در محل کاراش راحت نماز خود را بخواند.

وی ادامه داد: بعد از گذشت ۴۵ سال از تشکیل نظام جمهوری اسلامی، هنوز نماز جایگاه اصلی خود را پیدا نکرده است، دلیل بر آن هم برگزاری جلسات در زمان نماز، ساعات پروازها در زمان نماز، حرکت اتوبوس ها در زمان نماز و رانندگان اتوبوس برای نگه داشتن برای نماز دعوا میکنند، در اکثر مساجد بعد از نمازظهر، درب ها بسته می شود. در برخی ادارات نیز دیده می شود که بستر بهتری برای برگزاری نماز، وجود ندارد. لذا ما مسئولان هنوز نتوانسته ایم وظایف خود را در قبال نماز به اتمام برسانیم و نماز را از مظلومیت در بیاوریم.

فیروزی با اشاره به موقعیت جعرافیایی شهرستان اسکو گفت: یکی از ظرفیت های شهرستان اسکو بحث گردشگری است و چون این شهرستان در مسیر منطقه توریستی کندوان (ثبت جهانی شده) قرار گرفته و طبق آمار حدود دو میلیون نفر سالانه تردد دارند، همچنین در مسیر تردد به جزیره اسلامی و ارومیه نیز قرار دارد، لذا از اهمیت خاصی برخوردار است. در سه راهی سرای به مسجد امام رضا علیه السلام بودجه ای تخصیص داده شده و سرویس های آنجا تجهیز شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا