آذربایجان شرقیاخبار

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان میانه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان میانه با حضور حجت الاسلام سید سعید رشادی امام جمعه شهرستان میانه، حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر استان، فرید قشلاقی سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان میانه و سایر اعضای شورای اقامه نماز، روز سه شنبه سیم آبان ماه در فرمانداری شهرستان میانه برگزار شد.

حجت الاسلام رشادی با اشاره به اهمیت نماز، گفت : نماز نور و معنویت است و معنویت با نماز در جامعه متبلور می شود، بنابراین هر کس در هر مسؤولیتی هست باید برای احیا و اقامه نماز تلاش کند و در این میان رؤسای همه ادارات و مسؤولان آموزش و پرورش و دانشگاه ها باید بیشتر همت کنند و کوچکترین سهل انگاری و تسامح از مسؤولان در این امر قابل گذشت نیست .

وی ادامه داد: نماز مهمترین مصداق معروف است و همه مسؤولان موظفند ضمن پایبندی خالصانه خود ، عوامل تحت امر را به نماز امر نمایند.

حجت الاسلام آقاجانی با برشمردن نقش مسئولان حکومتی درباره اقامه نماز، گفت: همان گونه که مسئولان موظف به خدمت رسانی به مردم در حیطه وظایف خود هستند، موظفند نماز را در محیطهای وابسته به خود اقامه نمایند و این فقط صرفا مربوط به برپایی نماز نیست بلکه شامل تأمین مقدمات و امور تبلیغی و آموزشی و فرهنگی نیز می شود.

قشلاقی با بیان مطالبی درباره اهمیت نماز گفت: درباره نمازخانه های بین راهی اقدامات خوبی انجام گرفته ولی هنوز کافی نیست و مسؤولان ادارات ذیربط باید پیگیر بهینه سازی و رفع نواقص موجود باشند وی ضمن انتقاد از نحوه ساخت نماهای داخلی و بیرونی بسیاری از نمازخانه های بین راهی ، بر رعایت اصول معماری اسلامی در این موارد تاکید کرد.

وی ادامه داد: فرمانداری با تمام توان برای امر اقامه نماز در دستگاههای حکومتی شهرستان اهتمام خواهد نمود و پشتیبان برنامه های ستاد اقامه نماز خواهد بود.

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان میانه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا