فارس

دوره ضمن خدمت نماز شناسی در کوه چنار برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، دوره ضمن خدمت نماز شناسی با هدف آشنایی فرهنگیان با فلسفه و آداب و احکام نماز، با تدریس حجت الاسلام رئیسی در حسینیه محمد رسول الله (ع) برگزار شد.

در دوره ضمن خدمت نماز شناسی حجه الاسلام و المسلمین حاج آقای رئیسی در پیرامون شناختن و شناساندن و معرفت بخشی و شیوه های دعوت به نماز مطالبی را بازگو کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود راههای شناخت و موانع آن از خود شناسی، خداشناسی، بهره گیری از ابزارهای شناخت، آثار انگیزه متعالی، آشناسازی، آسان سازی، جریان سازی و نیرو سازی و نقش الگویی در جهت گسترش فرهنگ اقامه نماز، تأثیر نماز در بهبود مدیریت منابع انسانی اشاره کرد.

وی در ادامه افزود: نماز همانند یک مدرسه است که انسان ولایت‌مدار، باتقوا و بااخلاص تربیت می‌کند و به علت همین آثار بی بدیل آن است که در اسلام مورد سفارش اکید قرار گرفته و از سوی دیگر، دشمن برای کمرنگ کردن آن در میان جوانان توطئه می‌کند.

حجت الاسلام رئیسی با اشاره به دعوت های غیر مستقیم به نماز گفت: افراد را تشویق به مطالعه کتاب های مفید درباره نماز کنید و کودکان را با تشویق کردن نسبت به مطالعه کتب مذهبی ترغیب کنید.

منبع : خبرگزاری اداره آموزش و پرورش کوه‌چنار

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا