اخباراصفهان

دوره آموزشی نماز طرح مبین ویژه مدیران مدارس شهرستان جرقویه

استاد مرکز تخصصی نماز: مدیران مدارس یکی از اصلی ترین عوامل جهت جذب دانش آموز به نماز می باشند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، چهار دوره آموزشی طرح مبین ویژه مدیران مدارس شهرستان جرقویه در دو بخش جرقویه علیا و جرقویه سفلی به جهت توانمند سازی مدیران مدارس در جذب به نماز برگزار شد.

این دوره ها در دو نوبت صبح و بعد از ظهر روز چهارشنبه بیست و ششم مهرماه با تدریس حجج اسلام احد امیدی، علی کاظمی، امیر اخوان، مهدی تاکی، احمد ابراهیمی و احمد ترابی از اساتید مرکز تخصصی نماز قم برگزار شد.

در این دوره ها به بیان اهمیت نماز و اهمیت توانمند سازی مدیران اشاره و دعوت دانش آموزان به امر نماز، از وظایف مدیران مدارس دانسته شد.

اساتید اعزامی از مرکز تخصصی نماز، انسان را به نماز خوان و تاک الصلاه تقسیم کردند و بیان داشتند: پنج امر اول وقت، مسجد، دانستن آداب و اسرار نماز، حضور قلب و دعوت به نماز موجب می شود که انسان نماز خوان شود و ترویج این امور باید در مدارس و توسط مدیران اتفاق افتد.

در دوره آموزشی طرح مبین ویژه مدیران مدارس جرقویه بیان شد: نماز خواندن به تنهایی فایده ندارد و امور بیان شده باید در اقامه نماز مورد اهمیت قرار بگیرند چرا که خداوند در قرآن می فرماید: ویل للمصلین و این آیه منظور کسانی هستند که نماز را سبک می شمارند.

اساتید مرکز تخصصی نماز به اهمیت و جایگاه مدیران اشاره داشتند و اظهار کردند: مدیران مدارس یکی از اصلی ترین عوامل جهت جذب دانش آموز به نماز می باشند و زمانی که مدیر مدارس همراه دانش آموزان وضو گرفته و اقامه نماز می کند این امر موجب می شود دانش آموز ترغیب به اقامه نماز داشته باشد.

دوره طرح مبین جرقویه اصفهان

دوره طرح مبین جرقویه اصفهان

دوره طرح مبین جرقویه اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا