اخبارکرمانشاه

اهم فعالیتهای دهه فرهنگی ترویج معارف نماز و مسجد در کرمانشاه تشریح شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه، حجت الاسلام علی مولوی مدیر ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه در گفتگویی، اهم فعالیتهای انجام گرفته دهه فرهنگی ترویج معارف نماز و مسجد را تشریح کرد.

مدیر ستاد استان گفت: در این دهه برگزاری مسابقه سراسری نماز تحت عنوان (نماز در سیره و سخن امام رضا (ع) داشتیم که فراخوان مربوطه انجام گرفته که کلیه افرد بالای ۱۵ سال را شامل شده و از بیست یکم مرداد شروع و تا بیست و یکم مهر ماه فرصت دارد و به ۱۱۴ نفر از برگزیدگان هر نفر سیصد هزار تومان هدیه تعلق خواهد گرفت.

مولوی برگزاری نمایشگاه آثار و محصولات نماز در استان را که در نیمه اول شهریور در دانشگاه علوم پزشکی  برگزار میشود را از دیگر برنامه های این دهه اعلام کرد.

وی گفت: در این دهه  همچنین دوره آموزش سلامت معنوی برای کادر درمان و پرستاران دانشگاه علوم پزشکی استان داشتیم

علی مولوی افزود: تشکیل هیات های اندیشه ورز نماز  در فعالیتهای تابستانی مدارس داشتیم که این هیات از ابتدای سال هماهنگی لازم انجام شده ، بدین شکل مدارسی که امام جماعت دارند ، مدیر ، یک نفر خادم نماز و یاور نماز و یک دانش آموز نمازی کار های بخش فرهنگی ونماز پیگیری واجرا می نمایند که در این دهه جلسات هماهنگی آنها انجام پذیرفته است .

مدیر ستاد استان خاطر نشان کرد: در بحث کتب ۵۰ درصد تخفیف ، فراخوانی داده شده و در آن از دستگاههای اجرایی طی نامه رسمی اطلاع رسانی صورت گرفته که تعدادی از دستگاه ها اعلام آمادگی و تقاضای کتاب نمودند که هماهنگی لازم انجام و کتب مورد نظر خریداری و در دست رس آنها قرار گرفته است.

مولوی افزود: فراخوان سی امین اجلاس سراسری نماز امسال با موضوع و محوریت نسل نو و تاکید بر نمازمدارس و دانشگاه ها که  بناست در زنجان برگزار شود مورد توجه این ستاد بوده و تبلیغات و پیگیری های لازم در این خصوص صورت خواهد گرفت.

مدیر ستاد تصریح کرد:طرح ساماندهی و بهسازی مساجد از طریق کربلا زائرین ابا عبد الله الحسین (ع) بدین شکل که کمیته نظارت بر فضا های اقامه نماز ازسالها پیش تشکیل شده که ستاد اقامه نماز عضو این گار گروه هست و هدف این کار گروه هم بررسی وضعیت این فضا ها در مسیر راههای مواصلاتی تردد زوار امام حسین (ع) است که ازمبادی ورودی یعنی شهرستان  کنگاور تا خروج از کشور در مرز خسروی را شامل می شود که تا کنون چندین مرحله بازدید میدانی بعمل آمده و مواردی که نقص داشته تذکر و یاد آوری شده است و بحمد الله وضعیت نماز خانه های  مسیر تردد مناسب می باشد.

وی افزود: در شهرستان گیلانغرب به مناسبت این دهه برای تعداد بیست مسجد از طرف فرمانداری شهرستان اعتبار گذاشته شده است .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا