لرستان

مدیر ستاد اقامه نماز با معاونت سیاسی و امنیتی استان لرستان دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، حجت الاسلام والمسلمین چراغی مدیر ستاد اقامه نماز استان با معاونت سیاسی و امنیتی استان لرستان در خصوص برگزاری اجلاس استانی نماز و همچنین پیگیری تفاهم نامه فی مابین ستاد اقامه نماز و استانداری استان در تاریخ سوم بهمن ماه دیدر نمود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان لرستان اظهار داشت: تبلیغ و ترویج فرهنگ اقامه نماز در قالب تبلیغ چهره به چهره، تشکیل حلقه های معرفت، برپایی هنرهای نمایشی، فیلم و نمایشگاه ها با موضوع نماز، آموزش فرهنگ نماز از طریق صدا و سیما، نشست های تخصصی اقامه نماز در مراکز علمی و آموزشی و برگزاری مسابقات فرهنگی از جمله راهکارهایی در جهت توسعه فرهنگ نماز در جامعه است.

وی در خصوص برگزاری اجلاس استانی نماز عنوان کرد: اگر مساجد به عنوان یک مجموعه کامل فرهنگی دینی دارای کتابخانه، فضای ورزشی، اتاق مطبوعات، بازی های رایانه ای اسلامی، تشکیل گروه های فرهنگی و هنری متناسب با نیازهای جوانان برای برگزاری فعالیت های مسجدی باشد، در واقع زمینه ساز جذب جوانان به این مکان مقدس است.

معاونت سیاسی و امنیتی استان لرستاندر دیدار با مدیر ستاد اقامه نماز استان گفت: در صورتی که جوانان اهل نماز و مسجد باشند نسل آینده جامعه، نسل مسجدی خواهد شد که در برابر تهاجمات فرهنگی دشمنان بیمه می شود و همچنین امروزه با توجه به امکانات سمعی و بصری موجود می توان از ناحیه برگزاری اجلاس استانی نماز، تولیدات فرهنگی و هنری موثری در جامعه مخاطب داشت که آن هم به دست اندرکاران برگزاری همایش ها بستگی دارد.

وی اشاره ای به ساختارهای موجود برای اقامه نماز در کشور متناسب با فرهنگ نماز داشت و افزود: با وجود داشتن آیات قرآنی، احادیث، فرمایشات بزرگان و دستورات دین در خصوص نماز متاسفانه نتوانسته ایم ساختاری مدیریتی و متناسب با اقامه نماز داشته باشیم و بیشتر شعاری عمل کرده ایم.

برگزاری اجلاس استانی نماز

برگزاری اجلاس استانی نماز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا