یزد

مدیر ستاد اقامه نماز یزد با مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان یزد، صبح دوشنبه ۱ اسفند، نشستی با حضور حجت السلام والمسلمین موسوی مدیر ستاد اقامه نماز و مهندس کاظمی مدیرکل ادراه نوسازی و تجهیز مدارس استان در خصوص تجهیز نمازخانه های مدارس و  همچنین پیگیری فرش سجاده ای، در دفتر مدیریت این اداره تشکیل شد.

مدیر ستاد اقامه نماز ضمن تبریک ایام گفت : نباید از نقش اساسی نماز در تربیت اخلاقی و فکری کودکان و نوجوانان غافل شد. شرکت دانش آموزان در نماز جماعت  و مراسمات مذهبی در پرورش عواطف دینی کودکان و نوجوانان بسیار موثر است و موجب پیوند قلبی آنها با دین و معنویات شده و زمینه را برای شکوفایی ایمان فراهم می سازد از این روی تامین و تجهیز فضای مناسب و فروش سجاده ای جهت برگزاری نماز و مراسمات مذهبی در مدارس باید در اولویت قرار گیرد.

مدیرکل ادراه نوسازی و تجهیز مدارس استان، ضمن خوشامدگویی به مدعوین، با توجه به نقش و جایگاه نماز در دین مبین اسلام همه موظف به کمک در جهت توسعه و ترویج اقامه این فریضه هستیم، افزود: نماز بهترین وسیله ارتباط انسان با خداوند است و نماز بازدارنده گناه ،عصیان و پوشاننده خطا و اشتباه است.

کاظمی همچنین اقامه نماز را از مهمترین شاخصه های یک جامعه دینی عنوان کرد و بیان داشت: توصیه متون دینی بر توسعه کمی و کیفی اقامه نماز در جامعه اسلامی است .

موسوی در پایان از همراهی، هم افزایی و تعامل مجموعه نوسازی مدارس با ستاد اقامه نماز قدردانی نمود و خاطرنشان کرد: بایستی نسبت به نهادینه سازی فرهنگ اقامه نماز در جامعه بیش از پیش اقدامات موثری انجام داد. همچنین در این جلسه مقرر شد شش هزار متر فرش سجاده ای جهت نمازخانه ها مدارس استان توسط اداره تجهیز و نوسازی تامین و تحویل داده شود.

دیدار مدیرستاد نماز با مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا