اخبارهرمزگان

گردهمایی یاوران نماز در شهرستان پارسیان

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان، به مناسبت چهل و چهارمین فجر پیروزی انقلاب اسلامی گردهمایی گفتمان نماز نوجوانان و جوانان و گردهمایی یاوران نماز شهرستان پارسیان روز دوشنبه نهم بهمن ماه برگزار شد.

در این گردهمایی حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل نیا امام جمعه شهرستان ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر به سوره فجر اشاره کرد و گفت: آیه هایی که در این سوره آمده است در رابطه با نهضت هایی است که بوی خدایی در آن پیچیده و ین آیات انطباق صد در صد با انقلاب اسلامی ایران دارد.

وی افزود: آیات سوره فجر بحث حضرت موسی (ع) و هدایت مردم از ظلمت به سوی نور آمده که نشان از هدف گذاری مشترک بین انبیاء الهی است و هدف پیامبران الهی این بوده که مردم را از تاریکی ها برهانند و به نور توحید و ایمان هدایت کنند.

حجت الاسلام اسماعیل نیا با بیان اینکه نسخه جامع بشریت به دست امام زمان (عج) تحقق خواهد یافت اظهار کرد: باید بسترهای تحقق عدالت قبل از ظهور فراهم شود تا توسعه کامل بدست ایشان رقم بخورد.

وی با اشاره به دیگر آیات سوره فجر گفت: روزهای خدایی که خداوند در این سوره به حضرت موسی (ع) گفته روزهایی است که جدای از گردش طبیعی هستی که همه آن با قوانین الهی اداره می شود آن روزهایی است که قدرت خدا نمایان می شود و همه مردم انگشت حیرت به دهان می گیرند.

ایشان با بیان اینکه دهه فجر آیینه‌ای شفاف برای مرور سختی های گذشته است افزودند: هنر اسلام این است که برای جامعه حیات طیبه به ارمغان آورده و ارمغان دین چیزی جز حیات طیبه نیست و لذا هنر امام خمینی (ره) این بود که جدای از برای زندگی عملی و فقهی و… توانست آرمان های پیامبر اکرم (ص) را در حکومت اسلامی تحقق عملی بخشد.

امام جمعه شهرستان پارسیان در بخش دیگری از سخنان خود کار یاوران نماز را حرکتی خداپسندانه و قابل تقدیر دانست و بیان داشت: یاوران نماز باید خود را به معرفت دینی و معنوی مجهز کنند و دعوت خودسازی را از خود شروع کنند تا بتوانند دیگران را به نماز دعوت کنند.

گردهمایی یاوران نماز در شهرستان پارسیان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا