اخبارمرکزی

نماز، ارتباط کارمند و ارزش‌های معنوی، مذهبی را تحکیم می بخشد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، دوره آموزشی «آثار اقامه نماز بر فرهنگ کار» در روز چهارشنبه ششم دی ماه با حضور روح الله غلامی سرپرست اداره کل گمرک استان، حجت الاسلام احمد اناری کارشناس برنامه ریزی نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان و کلیه کارکنان، با تدریس محمد باقری از اساتید بومی استان، در سالن جلسات اداره کل برگزار شد.

در این دوره محمد باقری، هدف از برگزاری این دوره را، تحقق نسبی آیه کریمه «‌الذین اِن مَکناهُم فی الارض اقاموا الصلوه»، تأثیرگذاری در حوزه راهبردی و نهادینه شدن امر نماز در محل کار، افزایش مستمر آگاهی کارکنان نسبت به آثار، آداب و احکام نماز و نقش‌ها و مسئولیت‌های خود و اقامه با شکوه نمازهای جماعت در سطح ادارات، مخاطب شناسی نماز، آشنایی با برخی آثار اقامه نماز در محیط ‌اداری، نماز و تکریم ارباب رجوع، نماز و وجدان کاری، همچنین نماز و رعایت حقوق دیگران عنوان کرد.

وی بیان کرد: براساس آیات قرآن، نماز بزرگ‌ترین ذکر خداوند است و تنها با ذکر خداوند است که قلوب مشوش انسان‌ها به آرامش و سکون می‌رسد، نماز باعت تمدد اعصاب و آرامش روانی در نمازگزاران می‌گردد. مدرس بومی استان مرکزی افزود: اصولاً انسان در دعا و نماز، با خدای خود به مناجات می‌پردازد و از مشکلاتی که او را در زندگی مضطرب و ناراحت ساخته است، به درگاهش پناه می‌برد و با بازگو کردن مشکلات اضطراب‌ انگیز در چنین‌ حالتی از آرامش روانی، منجر به رهایی از اضطراب از طریق ایجاد ارتباط شرطی جدید میان‌ مشکلات و حالت تمدد اعصاب و آرامش روانی‌ می‌شود.

باقری ادامه داد: نماز، ارتباط کارمند و ارزش‌های معنوی، مذهبی را تحکیم می بخشد و در سایه ارزش‌های معنوی، انسان کار در محیط اداری را یک حرفه‌ای مقدس قلمداد کرده و با توجه به وعده‌های الهی منتظر پاداش‌های دنیوی و اخروی می‌ماند.

نماز، ارتباط کارمند و ارزش‌های معنوی، مذهبی را تحکیم می بخشد

نماز، ارتباط کارمند و ارزش‌های معنوی، مذهبی را تحکیم می بخشد

نماز، ارتباط کارمند و ارزش‌های معنوی، مذهبی را تحکیم می بخشد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا