اخبارهرمزگان

هشتمین اجلاس نماز استان هرمزگان برگزار شد

هشتمین اجلاس نماز استان هرمزگان با موضوع نماز نسل نو با تمرکز بر نقش مدرسه، مسجد و دانشگاه دربندرعباس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان، هشتمین اجلاس استانی نماز صبح امروز پانزدهم آذرماه با حضور مسئولین استان، علما، روحانیون تشیع و اهل تسنن، دانش آموزان، دانشجویان، طلاب، ائمه جمعه و جماعات، دبیران ستاد اقامه نماز دستگاه های اجرایی دبیران ستاد اقامه نماز شهرستان ها در سالن اجتماعات فجر بندرعباس برگزار شد.

در این اجلاس رهنمودها و سخنان حجت الاسلام والمسلمین استاد قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور به صورت تلفنی در صحن اجلاس پخش شد.

وی در بخشی از سخنان خود برگزاری اجلاس های نماز را راه روشن و الهی دانست و اقامه نماز را بعنوان پلی جهت رسیدن به ارزش های گرانبهای اسلامی عنوان کرد.

وی در پایان بیانات خود از همه تلاشگران عرصه نماز قدردانی کرد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس در این مراسم با اشاره به نقش مهم نماز در کاهش آسیب های اجتماعی گفت: نماز مهم ترین راه برای مقابله با آسیب های اجتماعی است.

وی وطیفه مسئولان را برای گسترش فرهنگ نماز در جامعه سنگین دانست و افزود: فلسلفه وجود حکومت اسلامی گسترش فرهنگ نماز و ارزش های اسلامی در جامعه است.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان نماز را اساسی ترین رکن دین عنوان کرد و گفت: همه مدیران جامعه اسلامی باید با توجه به آیه “الذین ان مکناهم فی الارض اقامو الصلوه” به وظیفه خود در مقابل نماز عمل کنند.

حجت الاسلام عبادی زاده تصریح کرد: مدیران در دستگاه های اجرایی جهت بکار گرفتن روش های تشویقی و ترغیبی به اقامه نماز اول وقت به صورت غیر مستقیم تلاش کنند و در این راستان همه مسئولیت دارند.

وی با بیان اینکه کار نماز یک کار تشکیلاتی است و ترویج و توسعه آن را وظیفه حکومت و دولت ها دانست و از همه دولت مردان که امکاناتی در اختیار دارند خواست که در جهت اقامه نماز تلاش کنند.

وی عنوان کرد: کار نماز یک کار جمعی است و هیچکس از آن مستثنی نیس و همه باید به وظیفه دینی و تکلیفی خودشان عمل کنند.

نماینده ولی فقیه در استان برگزاری اجلاس های نماز در استان را یک رویداد و جریان فرهنگی مهم دانست.

وی خطاب به معلمین، اساتید، روحانیونن گفت: دلها نوجوانان و جوانان مثل زمین بکر است و هرچیزی که درآن بکارید رشد می کند چه گلی بهتر از گل نماز که در دلهای آنان رشد پیدا کند پس تلاش کنید این گل ها را حفظ و هدایت به نماز کنید.

در ادامه حجت الاسلام اعتمادی مدیر ستاد اقامه نماز استان نیز با توجه به شعار اجلاس از همه اساتید، روحانیون، فرهنگیان و معلمان خواست به نقش و جایگاه خود در قبلا جوانان و نوجوانان بویژه نسل نو همت مضاعفی داشته باشند.

حجت الاسلام اعتمادی به نقش مدرسه، مسجد و دانشگاه در تربیت نسل نو اشاره کرد و گفت: این سه کانون مهم تربیتی نقش بی بدیلی در تربیت نسل نو به اقامه نماز اول وقت دارند.

محمد اعتمادی بر پیوند تنگاتنگ این سه مرکز مهم علمی را سازنده و تایرگذار دانست.

وی با توجه به نقش مسجد و کارکردهای آن گفت: مسجد تنها محل عبادت و راز و نیاز با خدا نیست و فعالیت های متنوعی در آن انجام میشود که دست اندرکاران مسجد تلاش کنند با برنامه ریزی مناسب زمینه حضور جوانان و نوجوانان را در این مکان مهم فرهنگی فراهم کنند.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار هرمزگان نیز نقش دانشگاه، مدرسه در پرورش روحی و اخلاقی نوجوانان گفت: دانشگاه ها و مدارس و مراکز علمی و آموزشی بعد از خانواده مهم ترین نقش را در پرورش اندیشه های فکری واخلاقی جوانان بر عهده دارند اگر این هادهای فرهنیگ درستی وظیفه خود را ایفا کنند رسیدن به تعالی ارزشی و دینی دور از انتظار نیست.

در ادامه این رویداد مهم فرهنگی گروه سرود دانش آموزشی با اجرای ۲ سرود زیبا رونق بخش این جریان فرهنگی بود.

در این اجلاس از اساتید دانشگاه ها، علما، روحانیون، هنرمندان، محققان، پژوهشگران دینی دبیران ستاد اقامه نماز دستگاه های اجرایی، ائمه جمعه و جماعات اهل تشیع وتسنن با اهدا لوح تقدیر و هدیه توسط امام جمعه بندرعباس و معاون استاندار و مدیر ستاد اقامه نماز تقدیر بعمل آمد.

هشتمین اجلاس نماز استان هرمزگان برگزار شد

هشتمین اجلاس نماز استان هرمزگان برگزار شد

هشتمین اجلاس نماز استان هرمزگان برگزار شد

هشتمین اجلاس نماز استان هرمزگان برگزار شد

هشتمین اجلاس نماز استان هرمزگان برگزار شد

هشتمین اجلاس نماز استان هرمزگان برگزار شد

هشتمین اجلاس نماز استان هرمزگان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا