آذربایجان شرقیاخبار

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل راهداری استان آذربایجان شرقی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای اقامه نماز اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر استان، دکتر علیزاده مدیر کل اداره راهداری و سایر اعضای شورای اقامه نماز اداره، روز پنجشنبه دوازدهم بهمن ماه برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی ضمن تبریک آغاز ایام الله دهه فجر، گفت: از علل پیروزی های انقلاب، رهنمودهای حضرت امام (ره)، نقش مردم و ایمان بود، و در هرجایی که این سه رکن باشد، به موفقیت خواهد رسید و این مجموعه از دستگاههایی است که این سه رکن را دارد.

وی با اشاره به ارزیابی ادارات، افزود: در خصوص امتیاز دستگاه ها لازم است این نکته تبیین شود که در کنار امتیاز ستاد اقامه نماز، نمایندگان دیگری از استانداری، دفتر امام جمعه، مدیریت و برنامه ریزی و افرادی متخب از دستگاه ها نیز نقش دارند.

وی با تشکر از مسئول فضای مجازی اداره که محتوای نمازی تولید کرده بودند، ادامه داد: سعی کنید محتواهای تولید شده نمازی را در فضای مجازی به اشتراک بزارید تا همه مردم استفاده کنند.

وی با تاکید بر گزارش فعالیت ها و تبین دستاوردها، تصریح کرد: مقام معظم رهبری می فرمایند: من ناراحتم که چرا تبیین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی صورت نمی گیرد، این مطالبه رهبری است که باید کار شود و فعالان نمازی مورد تشویق قرار گیرند و در انتخاب سمت ها نیز آنها در اولویت باشند.

علیزاده با ارائه گزارشی از عملکرد اداره، گفت: در استان ما پنجاه چهار مجتمع خدمات رفاهی جاده ای وجود دارد که متولی آن راهداری است و بزرگترین ماموریت آنها تامین فضای مناسب برای اقامه نماز است و در ده ماهه امسال جاده ها ۳۲۰ میلیون تردد ثبت شده است که رقم قابل توجهی است و وظیفه ماست که فضای مناسب برای اقامه نماز در دستور کار قرار دهیم.

وی ادامه داد: بازدیدهای دوره ای از نمازخانه های بین راهی انجام می شود که مکان مناسب برای اقامه نماز مهیا باشد، در ایام الله دهه فجر امسال سه مجتمع دیگر اضافه می شود که تعدادشون به ۵۷ عدد می رسد، و بیست و یک عدد نیز در دستور کار داریم که برخی پیشرفت قابل توجهی داشتن و برخی نیز تازه شروع کرده اند، دو ساختمان اداری داریم که در هر دو نماز جماعت برگزار می شود و در سیزده شهرستان نیز در ادارات نماز جماعت برگزار می شود.

وی با اشاره به برنامه های در دستور کار تصریح کرد: ضمن توافق با وزارت کشور مبلغ پنج میلیارد تومن برای مسیر تهران به تبریز برای احداث نمازخانه و سرویس بهداشتی تخصیص یافته که پیمانکار آن نیز انتخاب شده ولی مشکل زمین داریم که ان شاءالله به زودی حل می شود.

در پایان از مدیر ستاد اقامه نماز و کارشناسان ستاد اقامه نماز با اعطای لوحی تقدیر شد.

شورای اقامه نماز اداره کل راهداری تبریزشورای اقامه نماز اداره کل راهداری تبریزشورای اقامه نماز اداره کل راهداری تبریزشورای اقامه نماز اداره کل راهداری تبریز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا