اخبارکرمان

جلسه شورای تعالی مساجد شهرستان شهربابک تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان، روز دوشنبه بیست و هشتم آبان ماه جلسه شورای تعالی مساجد شهرستان شهربابک با حضور امام جمعه، دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان و اعضای هیئت امناء پنج مسجد در شهر خورسند شهرستان برگزار شد.

در این جلسه بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید حجت الاسلام انصاری امام جمعه شهرستان شهربابک با اشاره به آیات و روایات وظایف مساجد را شرح دارد و در این خصوص مطالب مبسوطی بیان کرد.

انصاری گفت:نام مسجد ۲۸ بار در قرآن ذکر شده است ۲۲ بار بصورت مفرد (مسجد) و ۶ بار به صورت جمع (مساجد) آمده است.

وی در ادامه بیان کرد: ساختن مسجد، از مستحبات مؤکد است و پاداشى بزرگ و ثوابى بسیار دارد. درباره اهمیت بناى مسجد احادیث فراوانى از طرق اهل بیت و اهل سنت رسیده است که اهمیت فوق العاده این کار را نشان مى ‌دهد. از پیامبر (ص) چنین نقل شده که فرمود: «من بنى مسجدا و لو کمفحص قطاه بنى الله له بیتا فى الجنه؛ کسى که مسجدى بنا کند هر چند به اندازه لانه مرغى بوده باشد، خداوند خانه ‌اى در بهشت براى او بنا خواهد ساخت.

در ادامه حاضرین نقطه نظرات و پیشنهاد های خود را بیان کردند و مقرر شد یک روحانی مستقر برای محل از طریق استان پیگیری شود وقرار شد که جلسات ماهیانه در هر مسجد برگزار شود و همچنین مصوب شد برای ساخت منازل عالم اقدام و در جلسات آتی از مسئولین استان هم دعوت به عمل آید.

جلسه شورای تعالی مساجد شهرستان شهربابک

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا