اخبارکرمانشاه

پنجمین اجلاس نماز دانش آموزی در کرمانشاه برگزار شد

رییس دفتر نماینده‌ ولی‌فقیه در استان کرمانشاه گفت :همه ظرفیت‌های در خدمت فرهنگ‌ سازی برای نماز قرار بگیرد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان به نقل از ، خبرگزاری حوزه، علیرضا شهرستانی رییس دفتر نماینده‌ ولی‌فقیه در استان کرمانشاه، صبح روز بیست و هشتم بهمن ماه، در پنجمین اجلاس سراسری نماز دانش‌آموزان، ضمن ابلاغ پیام نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه، اظهار داشت: بنابر تأکید مکرر رهبری حکیم و فرزانه، باید با استفاده از ابزارها و شیوه‌های هنری، دانش‌آموزان را به نماز ترغیب کرد چراکه دعوت هنرمندانه، اثرش نافذ و ماندگار است.

وی برنامه‌ریزی برای فرهنگ‌سازی نماز را یکی از اصلی‌ترین رسالت آموزش‌وپرورش خواند و گفت: لازم است با به‌کارگیری ظرفیت‌های متنوع انتقال پیام در قالب‌های هنرمندانه، از جمله تئاتر، شعر، موسیقی و خوشنویسی پیوند دانش‌آموزان با نماز را در وجود ایشان نهادینه کرد.

شهرستانی، ترویج و نهادینه‌سازی نماز را مستلزم هماهنگی و هم‌افزایی همه دستگاه‌های فرهنگی و تربیتی دانست و عنوان کرد: فعالیت‌های جزیره‌ای اثرگذاری لازم را نخواهند داشت و موجب هدر رفتن سرمایه‌ها خواهند شد، بنابراین برنامه‌ریزی و اقدام مشترک میان دستگاه‌های متولی و نهادهای مردمی، تأثیر امور فرهنگی را دوچندان خواهد کرد.

وی با بیان اینکه وجود نمازخانه با فضای مناسب در مدارس بسیار ضروری است، اظهار کرد: ورود خیرین مسجدساز و مدرسه‌ساز به ساخت، تجهیز و مرمت نمازخانه‌های مدارس، قطعاً در زمینه‌سازی برای ترویج فرهنگ نماز در مدارس تأثیرگذار خواهد بود.

رییس دفتر نماینده‌ ولی‌فقیه در استان کرمانشاه یادآور شد: اختصاص فضای نمازخانه مدارس، به اموری چون برگزاری کلاس درس یا ورزش، در حالی‌که حتی برای محلات فاقد مسجد، می‌تواند محل اقامه نماز جماعت باشد شایسته و پسندیده نیست.

پنجمین اجلاس نماز دانش آموزی در کرمانشاه برگزار شد.-2

پنجمین اجلاس نماز دانش آموزی در کرمانشاه برگزار شد.-3

پنجمین اجلاس نماز دانش آموزی در کرمانشاه برگزار شد.-4

پنجمین اجلاس نماز دانش آموزی در کرمانشاه برگزار شد.-5

پنجمین اجلاس نماز دانش آموزی در کرمانشاه برگزار شد.-6

لینک خبر:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا