اخبارمرکزی

پنجمین جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی: نماز مهمترین برنامه فرهنگ سازی است که مورد توجه و سفارش انبیای الهی است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، پنجمین جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامی استان و ششمین جلسه اقامه نماز واحد اراک با حضور مرتضی قاسمی دبیر هیات امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد اراک، حجت‌ الاسلام و المسلمین ظرافت مسئول نهاد رهبری دانشگاه، حجت‌الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان، حجت الاسلام احمد اناری کارشناس برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان، حجت‌الاسلام فاضلی دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامی، کارشناسان اقامه نماز واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان و سایر اعضاء در سالن اجتماعات حوزه ریاست برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام رودبارانی ضمن تبریک فرارسیدن ماه شعبان و اعیاد شعبانیه و تشکر از برگزاری جلسه شورای اقامه نماز، با توجه به اهمیت موضوع فریضه نماز گفت: نماز اثر وضعی خود را در خانواده و جامعه خواهد گذاشت.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در ادامه به ویژگی های اقامه کنندگان نماز و شرایط نماز اشاره کرد و گفت: نماز مهمترین برنامه فرهنگ سازی است که مورد توجه و سفارش انبیای الهی است.

در ادامه حجت‌الاسلام ظرافت در جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامی ضمن بیان اهمیت آیات و روایات در خصوص فریضه نماز، خاطر نشان کرد: اقامه فریضه نماز از مهمترین عوامل تعمیق و تقویت باورهای دینی و مذهبی است.

مسئول نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی در ادامه افزود: تقرب به پروردگار و رشد و تعالی انسان و جامعه، مرهون برپایی نماز و اقامه آن در جامعه است.

وی در ادامه گفت: چنانکه نماز پایه دین محسوب می‌شود، همچنین پایه و اساس مسایل فرهنگی در جامعه نماز است. لذا اهمیت دادن به مسأله نماز در دانشگاه ها باید با جدیت بیشتر انجام شود.

سپس مرتضی قاسمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نهادینه کردن فرهنگ نماز در بین دانشجویان و اساتید و کارکنان مهمترین رسالت نظام تعلیم و تربیت است. در واحدهای دانشگاهی باید برنامه هایی با محوریت مساجد، در راستای حضور حداکثری و تشویق نیروهای فرهنگی و انقلابی و گسترش نماز است.

قاسمی در ادامه گفت: تقویت‌ فرهنگ نماز در دانشگاه ها باید با جدیت بیشتر انجام شود، زیرا دین اسلام به انجام فریضه واجب نماز تاکید فراوانی داشته و دارد.

در این جلسه حجت الاسلام فاضلی، دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامی و واحد اراک، ضمن تشکر از تعامل و همکاری کارشناسان اقامه نماز در واحدها و مراکز، گزارشی از عملکرد حوزه اقامه نماز واحدهای استان ارائه داد و تأکید کرد: با نظر ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و واحد اراک در آینده از واحدهای فعال و منتخب طبق ارزیابی به عمل آمده تجلیل خواهد شد.

در پایان جلسه حجت الاسلام احمد اناری کارشناس برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان، چگونگی بارگذاری مستندات عملکرد ستاد اقامه نماز واحدها در سامانه سجاده را تشریح نمود.

پنجمین جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا