اخبارخراسان جنوبی

برگزاری پنجمین جلسه شورای توسعه و ترویج اقامه نماز آموزش و پرورش خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی،پنجمین جلسه شورای توسعه و ترویج اقامه نماز آموزش و پرورش خراسان جنوبی با حضور حجت الاسلام و المسلمین کمیلی مدیر ستاد اقامه نماز استان ،مدیر کل و معاونین در سوم اسفند ماه در محل سالن جلسات اداره کل برگزار شد.

سید علیرضا موسوی مدیرکل آموزش وپرورش استان عنوان کرد: از ابتدای سال تحصیلی،طرح «نماز نور چشم من»در ۴ برنامه «طرح محراب»، «بهار بندگی»،«سه میم»و«چون و چرا» باهدف آموزش عملی نماز،آشنایی دانش‌آموزان با فلسفه تقلید و مراجع تقلیدوپرسش و پاسخ دینی،درمدارس  همراه با اقامه نماز در مدارس استان برگزارمی شود.

وی، با بیان این که متولیان امر تعلیم و تربیت شالوده و اساس بنای شخصیتی، هویتی و اعتقادی کودکان و نوجوانان دانش آموز را در خطه قهستان زمین پی ریزی می کنند، اظهار کرد: برپایی اجلاس نماز یک برنامه تربیتی است که نقش موثری درسعادتمندی و هدایت  دانش آموزان به سوی کمال داشته و تحقق بخش منویات و تاکیدات رهبر معظم انقلاب در ترویج فرهنگ نماز است.

مدیرکل آموزش وپرورش خراسان جنوبی،بااشاره به واگذاری دبیرخانه پایگاه مجازی«چون و چرا»به استان ازسوی مدیر کل امور قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش وپرورش،تصریح کرد:شکل گیری باورهای دینی واعتقادی جوانان نیازمندخودشناسی،خود باوری وتجمیع افکارسازنده است واین مهم،باتقویت وگسترش نشست های گفتمان دینی،درمدارس محقق می شود.

نماینده وزیر آموزش و پرورش در خراسان جنوبی، با بیان این مطلب که گفتمان دینی در مدارس از طریق تبادل و تعامل کلامی چهره به چهره با مخاطب در فضای مدرسه برگزار می‌شود، خاطر نشان کرد: طرح پیوند منزل،مدرسه و مسجد  در قریب ۵۰۰  مدرسه استان اجرا می شود.

رئیس شورای توسعه و ترویج اقامه نماز آموزش و پرورش خراسان جنوبی، از فضای مجازی به عنوان عامل تأثیر گذار در شکل گیری رفتارها، بینش ها و سبک زندگی یاد کرد و ادامه داد: از این منظر ورود مباحث گفتمان های دینی به فضای مجازی  و شبکه های اجتماعی، می تواند از تأثیر مخرّب این شبکه های بر شاخص های اعتقادی قشر جوان و نوجوان بکاهد.

این مقام مسئول درآموزش و پرورش خراسان جنوبی، اضافه کرد: درعصر انفجار اطلاعات باید به سوالات و شبهات دانش آموزان به صورت روشن پاسخ داد و اگر دانش آموزان سوال یا شبهه ای دارند، سوالات خود را مطرح نمایند، از این رو پایگاه مجازی«چون و چرا»فضای مناسبی برای بیان سوالات وشبهات وپاسخگویی بی واسطه به دانش آموزان را فراهم می کند.

به گفته موسوی نژاد خنثی سازی اثر بخشی و تخریب زیر ساخت های اعتقادی، دینی و ارزشی جامعه به ویژه قشر جوان و نوجوان، مهم ترین هدف دشمن از راه اندازی جنگ های سخت، ترکیبی، نرم، فرهنگی،  اعتقادی و اقتصادی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا