اخبارکهگیلویه و بویراحمد

پنجمین اجلاس استانی نماز در کهگیلویه وبویر احمد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه وبویر احمد، پنجمین اجلاس استانی نماز روز یکشنبه ۲۱ اسفند ماه با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج، معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استاندار، معاون توسعه مدیریت ومنابع استاندار و مدیر ستاد اقامه نماز استان در سالن دکتر عسکریان دانشگاه یاسوج برگزارشد.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه وبویر احمد وامام جمعه یاسوج در این اجلاس گفت: نماز از نشانه ها وپایه های اصلی دین مبین اسلام است وآیات وروایات متعددی در مورد این فریضه دینی وجود دارد.

آیت الله سید نصیر حسینی اظهار داشت: بر پا داشتن نماز تأثیر بسزایی در روح وروان انسانها داشته وعامل ایجاد آرامش وتربیت معنوی در افراد است ضمن آن که فحشا ومنکرات فردی واجتماعی را نیز از بین می برد.

وی افزود: والدین، متولیان امور فرهنگی، معلمان ومدیران اجرایی برای تبدیل شدن فرهنگ اقامه نماز به یک باور عمیق و عادت همیشگی در بین افراد جامعه تلاش وهمت کنند.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه وبویر احمد وامام جمعه یاسوج بیان کرد: فاصله گرفتن از فریضه نماز یک خطر جدی بوده وعواقب دنیوی واخروی زیادی بدنبال دارد و در مقابل نیز برپا داشتن این فریضه دینی مایه وعامل موفقیت، سعادت در دنیا وآخرت و رشد معنوی انسان ها است.

آیت الله حسینی عنوان کرد: دشمنان با استفاده از روشها وابزار های مختلف از جمله فضای مجازی در تلاشند که بین ملت ایران با فریضه نماز، امور معنوی وحجاب وعفاف فاصله بیندازند و بر همین اساس باید برای ترویج روز افزون فرهنگ اقامه نماز در جامعه اقدام شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه وبویر احمد نیز در این اجلاس با اشاره به اهمیت وجایگاه والای نماز، گفت: زیبا ترین جلوه، تجلی وشکل عبادت دراین فریضه دینی است وعلاوه بر آن نیز برترین عبادات بوده و قبولی نماز معیار سنجش سایر اعمال انسان ها است.

حجه الا سلام رضا قاسمی اظهار داشت: سال گذشته سند تحول نماز کهگیلویه وبویر احمد توسط تعدادی از محققان وپژوهشگران تدوین و به ستاد اقامه نماز کشور ارائه شد و استان نیز در این زمینه جزو سه استان اول کشور گردید.

وی افزود: یکهزارو ۳۳۶اثر از کهگیلویه وبویر احمد در بخش های علمی، پژوهشی، فرهنگی هنری وادبی نماز ودر ۳۰ رشته به دبیر خانه جشنواره فرهنگی هنری نمازبا عنوان فجر تا فجر ارسال شد که در مجموع ۹۰ نفر بر تر شناخته شدند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه وبویر احمد بیان کرد: فعالیت های دستگاههای اجرایی استان در حوزه نماز در سامانه سجاده ثبت وبار گذاری می شود ولازم است که ادارات استان این اقدام را به موقع انجام داده وبه بعد موکول نکنند.

معاون توسعه مدیریت ومنابع استاندار  کهگیلویه وبویر احمد نیز در این اجلاس گفت: بر پا داشتن فریضه دینی نماز از نشانه ها وشاخصه های مهم حکومت الهی وکارگزاران آن است.

مراد علی پیوند اظهار داشت: بر اساس بخش نامه ابلاغی به دستگاههای اجرایی کهگیلویه وبویر احمد از سوی استانداری این استان یکی از ملاک ها ومعیار های اصلی در زمینه ارزیابی عملکرد مدیران اجرایی تلاش، فعالیت واقدام آنان برای بر پایی فریضه دینی نماز است.

وی افزود: یک طرح پژوهشی در کهگیلویه وبویر احمد با موضوع انگیزه بخشی برای اقامه نماز در خانواده ها و دستگاههای اجرایی این استان انجام شود و علاوه بر آن نیز مشکلات وکمبود های نماز خانه های ادارات ومساجد بین راهی استان مورد آسیب شناسی قرار گیرد.

پیوند خواستار مستند سازی فعالیت ها واقدامات دستگاههای اجرایی استان در حوزه نماز وهمچنین ثبت به موقع عملکرد خود در سامانه سجاده شد.

در پایان این اجلاس از ۱۰۵نفر برگزیده جشنواره فرهنگی هنری نماز،۳۶نفر از مدیران ودبیران دستگاههای اجرایی استان که بر اساس ارزیابی در سامانه سجاده برتر شناخته شده بودند و همجنین ۳نفر از اصحاب رسانه که بیشترین همکاری را با ستاد اقامه نماز استان داشتند با اهدای لوح سپاس وجوایز ارزنده مورد تجلیل قرار گرفتند.

برگزاری اجلاس استانی نماز کهگیلویه وبویر احمد

برگزاری اجلاس استانی نماز کهگیلویه وبویر احمد

برگزاری اجلاس استانی نماز کهگیلویه وبویر احمد

برگزاری اجلاس استانی نماز کهگیلویه وبویر احمد

 

برگزاری اجلاس استانی نماز کهگیلویه وبویر احمد

برگزاری اجلاس استانی نماز کهگیلویه وبویر احمد

برگزاری اجلاس استانی نماز کهگیلویه وبویر احمدبرگزاری اجلاس استانی نماز کهگیلویه وبویر احمد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا