اخبارتهران

دوره آموزشی ویژه مدرسان خانواده در تهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان تهران، پنجمین همایش تخصصی مدرسان آموزش خانواده شهر تهران با موضوع نماز و خانواده و با رویکرد شیوه دعوت فرزندان به نماز با همکاری ستاد اقامه نماز استان تهران و انجمن اولیاء و مربیان آموزش و پرورش شهر تهران با سخنرانی استاد حجت الاسلام و المسلمین بهشتی برگزار شد.

این مراسم با حضور پرویزی مدیر انجمن اولیاء و مربیان آموزش و پرورش شهر تهران و کارشناسان  انجمن اولیا و مربیان و قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش شهر تهران  به صورت وبیناری در اداره آموزش و پرورش شهر تهران در تاریخ پانزدهم اسفند برگزار گردید.

در این همایش ۳۰۰ نفر از مدرسان آموزش خانواده شهر تهران به صورت وبیناری شرکت داشتند که در ابتدا پرویزی مدیر انجمن اولیا و مربیان ضمن خیر مقدم و تشکر از برپایی این همایش گفت: باید تلاش شود دوره های توانمند سازی  بیشتری را برای مدرسان خانواده تشکیل دهیم تا بتوانیم تاثیرات آن را در دانش آموزان و خانواده های آنها شاهد باشیم .

در ادامه این مراسم حجت الاسلام و المسلمین بهشتی از اساتید ستاد اقامه نماز به بیان نکاتی بر اهمیت اقامه نماز پرداخت و گفت:  در نماز جماعت،  همدلی، همفکری، همدردی، هم زبانی دیده می شود که در پیشگاه خداوند بایستیم و با هم از نعمت هایی را که به ما داده تشکر کنیم و به او تکیه کنیم همه و همه در نماز است .

وی در ادامه گفت: توحید،  نماز را تقویت می کند و نماز،  توحید را که یک کار متقابل می باشد، وقتی انسان نماز می خواند یک نوع حق پذیری در او ایجاد خواهد شد .

حجت الاسلام بهشتی خاطرنشان کرد: آخرین جمله پیامبر (ص) به حضرت علی (ع) که فرمود: به خدا قسم شفاعت ما به کسی را که نماز را سبک بشمارد، نمی رسد، مقصود از سبک شمردن نماز، این است که انسان برای نماز ارزش و اهمیت لازم و شایسته را قائل نباشد، و با وجود داشتن اختیار و قدرت بر خواندن آن نسبت به این فریضه الهی، سستی نماید، که البته سبک شمردن نماز دارای مراتب و درجاتی می باشد و موارد دیگر از سبک شمردن نماز، تاخیر در بر پایی نماز خواندن، با عجله نماز و با بی توجهی خواندن است.

جلسه وبینار مدرسان خانوادهجلسه وبینار مدرسان خانوادهجلسه وبینار مدرسان خانوادهجلسه وبینار مدرسان خانواده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا