اخبارخراسان رضوی

اولین جلسه دبیران اقامه نماز ادارات کل خراسان رضوی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، اولین جلسه دبیران اقامه نماز ادارات کل، سازمان های استان در سال ۱۴۰۳ با حضور مدیر ستاد اقامه نماز، امام جمعه و مسئولین شهرستانی چهارشنبه نهم خردادماه در شهرجدید بینالود برگزار شد.

در ابتدا جلسه پس از خیرمقدم، سرپرست شرکت عمران شهرجدید بینالود گزارشی از فعالیت های فرهنگی و تبلیغی این مجموعه برای به پرسنل خانواده آنان در مساجد و مدارس شهر بینالود ارائه کرد.

وی همچنین گزارشی از اقدامات انجام گرفته شده در مورد مسابقه گلبانگ اذان و زیباخوانی قرائت نماز که با حمایت شهرجدید بینالود و همکاری ستاد اقامه نماز استان برای سومین سال برگزار شد بازگو کرد.

در ادامه این مراسم امام جمعه احمدآباد و بخشدار منطقه در سخنان کوتاهی در مورد فعالیت های انجام گرفته در مورد نماز در مدارس، مساجد و جایگاه اذان در فرهنگ دینی مطالبی را بیان کردند.

حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی با تسلیت شهادت رییس جمهور متدین و مردمی به بیان و تبیین برنامه های سال ۱۴۰۳ ستاد اقامه نماز پرداخت و گفت: دبیران اقامه نماز ادارات باید آیین نامه دولت که در آخر سال ۱۴۰۲ ابلاغ شده است را مطالعه و در جلسات شورا تبیین شود تا زمینه بهتر و بیشتری برای فعالیت های نماز فراهم گردد.

وی ادامه داد: نامه ۱۵ ماده وزیرکشور با پیگیری دبیران اقامه نماز در جلسات فرهنگی و اداری ادارت کل خود مطرح کنید و علاوه بر آن در فرصت باقی مانده نسبت به تکمیل عملکرد بارگذاری سامانه سجاده توجه بیشتری شود.

سبحانی نیا ادامه داد: تفاهم نامه های ابلاغی الویت بندی شده و با تعامل با کارشناسان ستاد اقامه نماز استان برای یافتن بهترین روش در اجرا تعامل و گفتگو شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اضافه کرد: و باتوجه به اینکه در سال جاری اجلاس سراسری نماز در خراسان شمالی خواهد بود باید به بهترین شکل در مسابقات، فراخوان ها و جشنواره هایی مثل فجرتافجر که از سوی ستاد مرکزی و استان اعلام خواهد شد شرکت کنیم همچنین موضوع معارف نماز را در شکل های مختلف و موثر برای فرزندان، خانواده ها و پرسنل ارائه کنیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اخیرا نیز با نشستی که با معاونت فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری داشتیم تصمیمات خوبی اخذ گردید که نیازمند همکاری هریک از شما برای اجرایی شدن آن است.

در ادامه این نشست گزارش روابط عمومی شهرجدید بینالود از مسابقه اذان و زیباخوانی قرائت نماز ارائه شد و از برگزیدگان این مسابقه و مکبرین برگزیده منطقه تقدیر به عمل آمد این جلسه با اقامه نماز جماعت در شهر جدید بینالود به پایان رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا