فارس

اولین جلسه شورای اقامه نماز استانداری فارس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس در تاریخ ۱۶ خردادماه ۱۴۰۲ اولین جلسه شورای اقامه نماز استانداری فارس در سال جاری با حضور ایمانیه استاندار فارس، ذوالانوار مدیر و حجت الاسلام سقاچی قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس، مدیران کل دستگاهای اجرایی و نیز معاونین استاندار در سالن شهید قاضی برگزار گردید.

در ابتدای اولین جلسه شورای اقامه نماز استانداری فارس ذوالانوار مدیر ستاد اقامه نماز استان فارس گزلرش مبسوط از اهم برنامه های سال گذشته در این ستاد و نیز برنامه‌های سال جاری و چگونگی تعامل و دستگاه ها با ستاد نماز و راهکارهای مفید و موثر در امر اقامه نماز بیاناتی را ایراد داشت.

وی در ادامه از دستگاهایی که در سال گذشته تمام تلاش خود را جهت ترویج و توسعه فرهنگ نماز در ادارات و واحد های تابعه خود به کار گرفتند تشکر و قدردانی کرد.

در ادامه این جلسه ایمانیه استاندار فارس، بر لزوم تجمیع اطلاعات و داده های نرم افزاری و سخت افزاری مساجد و نمازخانه ها تاکید کرد و گفت: امکانات سخت افزاری و نرم افزاری مساجد و نمازخانه های استان در تمامی شاخه ها اعم از مدارس، دانشگاه ها، پارک ها، بیمارستان ها و غیره در قالب یک نرم افزار تدوین شود؛ میزان فعال بودن و بازدهی مساجد و نمازخانه ها اهمیت بالایی در تصمیم‌گیری‌ها دارد.

وی در ادامه طی سخنانی گفت: آموزش و پرورش موظف است تا اول مهر ماه تمام نمازخانه‌ها که به کلاس درس را تغییر یافته یا به هر طریق تغییر کاربری داده شده اند به نمازخانه تبدیل کند و نیز فرمانداران موظفند در محیط فرمانداری نمازخانه را در شان نماز مهیا و چنانچه تا اول تیرماه نمازخانه ها را بهسازی و مرمت ننمایند می‌بایست اتاق شخصی فرماندار به نمازخانه تبدیل و فرماندار در نمازخانه مستقر شود.

وی در پایان اشاره کرد:  راهداری استان نقشه جامع و کاملی از راههای استان تدوین کند، مساجد بین راهی و نمازخانه ها را در آن مشخص کرده و سپس با ارزیابی آن نسبت به وضعیت آنان اعلام نظر نماید تا ستاد اقامه نماز بر مبنای آن تصمیم گیری کند و بعدا بتوان نسبت به تعمیر و بازسازی بعضی مساجد و ساخت مساجد و نماز خانه در مناطق مورد نیاز اقدام کرد.

اولین جلسه شورای اقامه نماز اولین جلسه شورای اقامه نماز اولین جلسه شورای اقامه نماز اولین جلسه شورای اقامه نماز اولین جلسه شورای اقامه نماز اولین جلسه شورای اقامه نماز اولین جلسه شورای اقامه نماز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا