اخباراصفهان

زنگ نماز مدارس با عنوان إنی احب الصلاه در مدارس اصفهان نواخته شد

زنگ نماز مدارس اصفهان با محوریت مدرسه ۱۷ شهریور ناحیه پنج با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر نواخته شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، زنگ نماز مدارس با عنوان إنی احب الصلاه در مدارس استان در مدرسه ۱۷ شهریور محله مارچین ناحیه پنج استان اصفهان روز شنبه اول مهرماه نواخته شد.

زنگ اول نماز مدارس با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین فیاض امام جمعه شمال شهر اصفهان، محمد رضا ابراهیمی مدیرکل آموزش و پرورش، نم نبات معاون پرورشی، مجتبی مهروریان کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان و جمعی از مسئولین و معلمان منطقه برگزار شد.

ابراهیمی به اهمیت برقراری ارتباط با خداوند اشاره نمود و بیان داشت: برای رسیدن به مقامات عالی باید با خداوند ارتباط برقرار کنیم و مهمترین راه برای تمسک به خداوند اقامه نماز است.

وی ادامه داد: هیچ عملی بالا تر از نماز نیست و اگر تمام امور را به بهترین نحو انجام بدهید ولی به نماز بی اعتنایی کنید هیچ فایده ای ندارد.

مدیرکل آموزش و پرورش بیان داشت: با خدا عهد ببندید که نماز را در اول وقت بخوانید که میتوانم بگویم تمامی مشکلات با اقامه این امر مهم به راحتی قابل رفع است.

ابراهیمی به جایگاه معلمان اشاره و بیان داشت: تأمین معلم مشاور و معلم بهداشت در این مدرسه را در دستور کار قرار دهید تا تربیت دینی و بهداشت اسلامی در این مدرسه به بهترین نحو صورت بگیرد.

وی به هفته دفاع مقدس اشاره نمود و گفت: مهمترین برگ در تاریخ معاصر جمهوری اسلامی ایران تاریخ دفاع مقدس است که دشمنان با وحدتی که ایجاد کرده بودند میخواستند قسمتی از کشور را بگیرند که با سه محور اصلی توکل به خدا، رهبریت امام خمینی (ره) و انسجام و هم بستگی مردم این امر را برای دشمن غیر ممکن شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین فیاض بیان کرد: مسئولین خادم مردم هستند و این امر باید در مناطق کم برخوردار بیشتر جلوه کند.

امام جمعه ملک شهر وجه تسمیه نام حضرت زهرا سلام الله علیها به این نام را این چنین بیان نمود: حضرت به این نام آمد چون موقع نماز از سیمای حضرت نوری به ملکوت می‌رسید که ملائک از آن استفاده میکردند به همین جهت زهرا یعنی نور ملکوت نامیده شدند.

وی اظهار داشت: شما را به دو نکته مهم توصیه می‌کنم که حلال تمام مشکلات شما می باشد اول از نماز به هیچ وجه جدا نشوید دوم احترام به پدر و مادر را در دستور کار خود قرار دهید تا موفق شوید.

زنگ اول نماز مدارس با عنوان إنی احب الصلاه در مدارس استان اصفهان

زنگ اول نماز مدارس با عنوان إنی احب الصلاه در مدارس استان اصفهان

زنگ اول نماز مدارس با عنوان إنی احب الصلاه در مدارس استان اصفهان

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا