آذربایجان غربیاخبار

اولین نشست فصلی دبیران اقامه نماز شهرستان های استان آذربایجان غربی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان غربی، اولین نشست فصلی دبیران اقامه نماز شهرستان های استان آذربایجان غربی با حضور حجت الاسلام و المسلمین پناهی، مدیر ستاد اقامه نماز استان، کارشناس روابط عمومی ستاد استان و دبیران اقامه نماز شهرستان های استان آذربایجان غربی، بمنظور هماهنگی برای پیشبرد برنامه های آتی سال جاری و بررسی مشکلات و نقاط ضعف در شهرستان ها، پنجشنبه، بیست و هشتم اردیبهشت ماه، در محل دفتر ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

پس از آغاز جلسه با تلاوتی چند از آیات قرآن کریم حجت الاسلام و المسلمین پناهی، مدیر ستاد اقامه نماز، ضمن عرض خوش آمدگویی و تشکر از حضور دبیران شهرستان به بیان مشکلات و اهمیت نماز پرداخت و گفت: متاسفانه وضعیت نماز در سطح استان، علی الخصوص ادارات، مطلوب نیست.

وی گفت: روند اجرائیات در ادارات به نحوی شده که نماز در اولویت های آخر برنامه های یک اداره قرار گرفته است، در حالی که خداوند در قرآن کریم بسیار به  نماز اشاره کرده و نماز را در اولویت های مهم و جزو اصول دین خود داده است.

وی افزود: گزارش رسانی بروز و توجه به زمان بندی ها هنگام ارسال اخبار و آمار، پیگیری برگزاری جلسات شورای اقامه نماز در شهرستان و دستگاه ها و همچنین پیگیری جهت برگزاری جلسات و دیدار با فرمانداران و امام جمعه هر شهرستان جزو اولویت های اولیه ستاد در فصل جاری است تا بتوان هماهنگی های لازم جهت اجرای برنامه های نمازی، بهبود و تثبیت وضعیت اقامه نماز در هر شهرستان را بدست آورد.

اولین نشست فصلی دبیران اقامه نماز شهرستان های استان آذربایجان غربی برگزار شد

حجت الاسلام پناهی گفت: سفارش و تاکید ائمه اطهار و بزرگان در مورد نماز به حدی زیاد است که نمیتوان در اهمیت اقامه آن شک کرد. امیدوارم با همکاری مداوم و گسترده بتوانیم نماز را در سطح استان احیاء کنیم تا به وظیفه شرعی خود عمل کرده و باقیات صالحاتی از خود برجای گذاریم.

مدیر ستاد افزود: یکی دیگر از برنامه های مورد توجه در سال جاری، مربوط به پیاده روی اربعین است. طبق تخمین های زده شده، تعداد زواری که استان آذربایجان غربی را جهت خروج از مرز انتخاب میکنند نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر خواهد بود. نمازخانه های بین راهی در این مسیر باید جهت اقامه نماز زوار آمادگی کامل داشته باشند و این نیاز را تامین کنند.

در ادامه جلسه دبیران شهرستان به بیان نقاط ضعف، مشکلات و ایده ها و راهکارهای لازم برای بهبود و رفع نقاط ضعف و تقویت اقامه نماز در سطح شهرستان و به طبع آن در استان پرداختند.

مدیر ستاد اقامه نماز: ضمن تشکر از تک تک نظرات و قول پیگیری موارد و مشکلات مطروحه، خبر از اجرای مسابقه کتابخوانی نمازی دفتر نمایندگی ولی فقیه استان با کتاب لیمو شیرین روح داد و گفت: این کتاب با حجمی مناسب و بیانی شیرین به بیان روایات نمازی و اهمیت اقامه آن میپردازد و مسئولیت دبیران محترم شهرستان ها پیگیری و کمک به اجرای هرچه بهتر این مسابقه نمازی است.

اولین نشست فصلی دبیران اقامه نماز شهرستان های استان آذربایجان غربی برگزار شد

رحیم دخت، کارشناس روابط عمومی ستاد نماز استان، ضمن تشکر از حضور دبیران در این جلسه گفت: یکی از تمرکزهای اصلی ستاد مرکز در تهران، پوشش اخبار نمازی بصورت کامل و بروز است. ارسال اخبار و گزارشات نمازی دبیران میتواند یاری دهنده ستاد استان در پوشش اخبار و متناسب با راهبرد های ستاد مرکز باشد.

رحیم دخت افزود: فضای مجازی یکی از مهمترین راهبردها و نیازهای ستاد برای تبلیغ و ترویج نماز است. نیاز ستاد استان برای اتصال به یک شبکه گسترده در فضای مجازی اعم از گروه و کانال های ادارات شهرستان ها، کانال های خبری هر شهرستان و … یک نیاز مبرم و مهم است که باید اهمیت و توجه برای نفوذ به این فضا بیشتر از گذشته برای ستاد مهیا شود.

اولین نشست فصلی دبیران اقامه نماز شهرستان های استان آذربایجان غربی برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا