اخبارخراسان رضوی

اولین نشست آموزشی روحانیون طرح زکات شهرستان ها برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، اولین نشست آموزشی روحانیون طرح زکات شهرستان های استان با تدریس استاد مرکز تخصصی نماز مشهد در اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) شنبه پنجم خردادماه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز و استاد مرکز تخصصی نماز مشهد در ابتدا شهادت آیت الله رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران و همراهان در سانحه سقوط بالگرد را تسلیت گفت و سپس در جلسه آموزشی مباحثی را در حوزه چه کنیم فعالیت های تبلیغی دینی اثر بیشتری داشته باشد ‏و خروجی قابل قبولی بدست آید را مطرح کرد.

وی ادامه داد: در فرهنگ دینی، مبلغ عامل زکات و دعوت کننده به نماز، امورات دینی و مردمی می باشد و ضرورت اصل خود مدیریتی و تقویت تقوای دینی و اجتماعی است.

سبحانی نیا با اشاره به نامه حضرت علی(ع) به مالک اشتر افزود: حضرت علی(ع)  ۱۶ دستور برای تحقق تقوا و خود ‏مدیریتی را بازگو کردند که یکی از آن ها قرار دادن بهترین زمان به نماز است و دیگر اصلی که میتوان به کار ما نتیجه بهتری ‏را ببخشد فراهم ساختن تکلیفی که به مخاطبین و جامعه بازگو می کنیم.

استاد مرکز تخصصی نماز مشهد اظهار کرد: این تکلیف به نحوی باید باشد که در نگاه مخاطب زکات و عامل دعوت کننده به نماز و زکات زیبا جلوه نماید زیرا فطرت انسان میل به زیبایی دارد و اگر ما و شما بر این فطرت توجه کنیم ‏یقینا فرد تمایل پیدا خواهد کرد و نیازی به امر و نهی نخواهد بود.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی یادآور شد: اخلاص، زیبا دعوت کردن، سخن گفتن و زیبا برخورد کردن و آنچه که علی(ع) در ‏مورد عاملین زکات در نهج البلاغه بیان می کند توجه کنیم.

وی اضافه کرد: همچنین اهل زکات را با خروجی پرداخت خود علاوه بر اینکه وظیفه ‏دینی است به صورت ملموس آشنا کنید که بداند کمک او یک صدقه جاریه گردیده، فقری را از بین برده و مشکل مشخصی را از ‏جامعه حل کرده است که علاوه بر اجر اخروی به نتیجه کار خود آشنا می گردد و این انگیزه را افزایش خواهد داد.

استاد مرکز تخصصی نماز مشهد در پایان صحبت خود گفت: با همه تبلیغات دشمن هنوز هم اعتقادات دینی و انجام کار خیر بسیار موثر است و در این موضوع نیز تلاش و تبلیغ ما ‏باید به تقویت باور های اعتقادی توجه شود زیرا قرآن ایمان به غیب و ایمان به قیامت را عامل پرداخت زکات و اقامه نماز و ‏امر به معروف می داند.


در پایان این جلسه مدیر ستاد اقامه نماز به سئوالات حاضرین پاسخ داد و به همکاری مربیان مباحث نماز و زکات در تبلیغات مشترک ‏تاکید کرد.‏

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا