اخبارمازندران

چهارمین جلسه شورای اقامه نماز استان مازندران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مازندران، چهارمین جلسه شورای اقامه نماز استان در سال جاری امروز پنجشنبه ۲۷ بهمن ماه با حضور اعضای شورای اقامه نماز در دفتر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران تشکیل شد.

حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نمازاستان مازندران در این جلسه ضمن تسلیت شهادت امام موسی کاظم(ع) و تشکر و قدردانی از مدیران دستگاه های اجرایی استان، بویژه از روح الله سلگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران، به ارائه گزارشی در خصوص مصوبات قبلی جلسه شورای اقامه نماز و فعالیتهای انجام شده ستاد اقامه نماز در سال ۱۴۰۱ پرداخت.

مدیر ستاد اقامه نماز در ادامه در پیرامون سامانه سجاده، اجرای طرح پیوند نماز، خانه، مدرسه و مسجد، تشکیل جلسه فصلی شورای اقامه نماز، وضعیت نماز بازار و سواحل و راههای مواصلاتی و تفرجگاهها و ایستگاه منتخب طرح همراهان سفر ایمن با سازمان حمل و نقل جاده ای کشور، بویژه جشنواره علمی، پژوهشی، فرهنگی و هنری و ادبی نماز (( فجر تا فجر))، بازبودن مساجد و نمازخانه ها در طول اوقات نماز و تبلیغات محیطی نماز در سطح شهرها توسط شهرداران و دیگر مسائل مربوط به امر نماز مطالبی را بیان داشت.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در ادامه با اشاره به پایان  جشنواره سراسری علمی، پژوهشی، فرهنگی، هنری و ادبی نماز با عنوان ” فجر تا فجر” عنوان کرد: ۳۰۰۰ اثر از استان مازندران به دبیرخانه ارسال شد که با انتخاب هیات داوران ۵۰ اثر در بخش بزرگسالان برگزیده شدند که انشالله با همکار استانداری در مراسمی با حضور استاندار مورد تجلیل قرار خواهند گرفت .

در ادامه مدیر کل پخش فراورده های نفتی و سازمان مراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، آموزش و پرورش و دیگر دستگاهها گزارشی از اقدامات خود در ارتباط با ترویج و توسعه فرهنگ نورانی اقامه نماز ارائه کردند.

درپایان روح الله سلگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، ضمن خوش آمد گویی به حاضرین و تقدیر و تشکر از مدیر ستاد اقامه نماز استان گفت: در بیشتر آیات و روایات و همچنین سخنان بزرگان دینی بر اقامه و برپا داشتن این واجب دینی تأکید فراوان شده است، به همین منظور همگان موظفند در امر ترویج اقامه نماز اهتمام ورزند و فلسفه وجودی ما مسئولین نیز این است که تلاش کنیم فرائض الهی و دینی در جامعه اقامه شود که در رأس آن نماز است.

 وی گفت: با توجه به نزدیک شدن ایام عید، باید اقدامات کنترلی و نظارت بر واحد‌های اقامتی مجاز و غیر مجاز صورت گیرد و کارگروه ویژه متشکل از اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان و سایر دستگاه های نظارتی و انتظامی فعال و نسبت به این موضوع اقدام کنند.

در این جلسه مقرر شد مصوبات جلسه متعاقباً و کتباً به دستگاهها اعلام گردد.

چهارمین جلسه شورای اقامه نماز استان مازندران

چهارمین جلسه شورای اقامه نماز استان مازندران

چهارمین جلسه شورای اقامه نماز استان مازندران

چهارمین جلسه شورای اقامه نماز استان مازندران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا