اخبارایلام

چهارمین جلسه شورای اقامه نماز استان ایلام برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، چهارمین جلسه شورای اقامه نماز استان با حضور حجت الاسلام کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، ناصر نجفی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری و سایر مدیران کل عضور شورا در روز یکشنبه بیست و نهم بهمن ماه برگزار شد.

فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام در ابتدای این جلسه، اهتمام به نماز را نشان دهنده مدیر اسلامی دانست و گفت: اقامه نماز، نماد اسلام و اهتمام به این امر در ادارات نشان دهنده وجود مدیر و کارکنان اسلامی در این مرز و بوم است.

وی افزود: با توجه به ابلاغ برنامه‌های سال ۱۴۰۳ ادارات و عقد تفاهم‌نامه‌های وزارتخانه‌ای، مسیر راه بصورت کامل و واضح مشخص شده است. تمامی ادارات این توافق نامه را دریافت کرده‌اند و در حال بومی سازی برنامه‌های ۱۴۰۳ می‌باشند. چیزی که در حال حاضر مورد تأکید می‌باشد، بحث بارگذاری مستندات در سامانه سجاده است که فقط تا پایان اسفندماه سال جاری فرصت خواهد داشت.

رضایتی در چهارمین جلسه شورای اقامه نماز استان ادامه داد: استان ایلام از ظرفیت ورود زائرین عتبات عالیات برخوردار می‌باشد. این امر موجب می‌شود که علاوه بر زیرساخت‌های تفریحی، به زیرساخت‌های فرهنگی، مذهبی و نمازی نیز توجه ویژه شود. در این راستا کارگروه بازدید از اماکن اقامه نماز راه‌های مواصلاتی استان تشکیل خواهد شد و نمازخانه‌ها، مساجد و نمازخانه‌های مجتمع‌های بین راهی و گردشگری مورد بازدید قرار خواهد گرفت.

مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام  به نزدیک بودن اعیاد شعبانیه اشاره کرد و گفت: مراسمات گوناگونی در روز نیمه شعبان پیشبینی شده است که با همکاری دستگاه‌های مختلف و زیر نظر ستاد برگزاری اعیاد نیمه شعبان برگزار خواهد شد. برنامه شاخصی که مد نظر شورای اقامه نماز استان است برگزاری نماز جماعت ظهر و عصر در روز نیمه شعبان بصورت باشکوه و با حضور اقشار مختلف جامعه است.

در پایان چهارمین جلسه شورای اقامه نماز استان ایلام، حجت الاسلام کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام ضمن تأکید بر اهتمام به توسعه و ترویج فرهنگ نماز در ادارات، برگزاری نماز جماعت ظهر و عصر در روز نیمه شعبان را پراهمیت دانست.

چهارمین جلسه شورای اقامه نماز استان ایلام برگزار شد چهارمین جلسه شورای اقامه نماز استان ایلام برگزار شد چهارمین جلسه شورای اقامه نماز استان ایلام برگزار شد چهارمین جلسه شورای اقامه نماز استان ایلام برگزار شد چهارمین جلسه شورای اقامه نماز استان ایلام برگزار شد چهارمین جلسه شورای اقامه نماز استان ایلام برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا