اخبارلرستان

چهارمین جشنواره استانی خوشنویسی نماز در لرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، آیین اختتامیه چهارمین جشنواره استانی خوشنویسی نماز با حضور امام جمعه شهرستان الیگودرز و تعدادی از مسئولین این شهرستان در تاریخ هفدهم بهمن ماه در سالن همایش اداره ارشاد اسلامی  برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین  سرلک امام جمعه شهرستان الیگودرز در آیین اختتامیه چهارمین جشنواره استانی خوشنویسی نماز اظهار داشت: با توجه به ویژگی و ذات متعالی هنر، می توان از آن به عنوان وسیله یی برای دست یابی به اهداف والای الهی و انسانی به ویژه ترویج فرهنگ نماز بهره برد و از این رهگذر سعادت جامعه را تضمین نمود.

وی با بیان اهمیت جایگاه نماز در هنر گفت: نماز به شخصیت و رفتار انسان جهت می دهد و با توجه به کلام خدا، انسان را از فحشا و منکرات باز می دارد و می تواند با دور کردن زشتی از فرد، جامعه را به سرمنزل سلامت برساند و این زمانی محقق می شود که به جایگاه و اهمیت نماز توجه شود.

مدیر اداره فرهنگ وارشاد اسلامی الیگودرز در خصوص جشنواره خوشنویسی نماز گفت: هنر، رساترین زبان برای انتقال معنویت است و معنویت نیز راه تعالی هنر به شمار می‌آید از این رو با نگاه به آینده‌یی روشن و متعالی، چهارمین جشنواره خوشنویسی نماز به میزبانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی الیگودرز برگزارشد.

وی عنوان کرد: در تلاش برای افزایش گستره‌ی جغرافیایی این برنامه هستیم از این رو در هر برنامه شهرهای جدیدی به جشنواره اضافه می‌شوند.

 

چهارمین جشنواره استانی خوشنویسی نماز

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا