مازندران

گردهمایی ائمه جمعه مازندران در عباس آباد برگزار شد

نماينده ولي فقيه در مازندران گفت: همگان برای اقامه نماز باید سنگ تمام بگذاریم.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز مازندران، گردهمایی ائمه جمعه استان مازندران با حضور نماینده ولی فقیه در استان و مدیر ستاد اقامه نماز استان روز سه شنبه ۱۱ بهمن ماه در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) شهرستان نوشهر برگزار شد.

آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی، نماینده ولی فقیه درمازندران در این گردهمایی گفت: بایسته‌ترین بایسته‌ها و مهمترین آن‌ها، آن است که حضرت علی (ع) در حکمت ۱۷۳ فرمودند که کسی که به نفس بپردازد و خودش را رشد بدهد، معلم نفس خودش خواهد شد، البته شاید ما از کنار این فرمایش به سادگی رد شده‌ایم.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به بیست و نهمین اجلاسیه نماز،‌تصریح کرد: رهبری دراین پیام فرمودند:نمازگزار هر که و هر جا به اندازه‌ی ظرفیت خود از نماز بهره میبرد، ولی در این میان، جوانان و نوجوانان از همه جلوترند؛ بهره‌ی آنان از نمازی که با توجه و خشوع خوانده شود بسی بیشتر است. دل جوان و نوجوان آمادگی افزونتری دارد برای رسیدن به «فلاح» که اذان نماز، شتاب گرفتن به آن را سفارش میکند. پدران و مادران، معلمان و استادان، اندرزگویان و راهنمایان، این حقیقت را در رابطه میان نماز و جوان، به یاد داشته باشند و وظیفه‌ئی را که بر دوش آنهاست بشناسند.

در ادامه حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان، ضمن تشکر از فرصت ایجاد شده، پیام مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به ۲۹ اجلاس سراسری نماز را قرائت کرد و سپس مطالبی در پیرامون ماموریتهای ستاد در حوزه های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی و نظارت و ارزیابی و سند تحول در امر نماز پرداخت و از نیازمندی های ستاد اقامه نماز از قبیل مساجد و نمازخانه های بین راهی از قبیل راههای مواصلاتی، سواحل و تفرجگاهها، حواشی شهرها و روستاها پرداخت و همکاری با دبیران ستاد اقامه نماز در شهرستانها و اهمیت دادت به جلسه شورای اقامه نماز را خواستار شد.

گردهمایی ائمه جمعه مازندران

گردهمایی ائمه جمعه مازندران

گردهمایی ائمه جمعه مازندران

گردهمایی ائمه جمعه مازندران

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا