اخبارقم

اولین گردهمایی ائمه جماعات شهرستان جعفرآباد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، اولین گردهمایی ائمه جماعات شهرستان جعفرآباد، عصر شنبه، سی‌ام اردیبهشت‌ماه، با حضور فرمانده سپاه امام علی بن ابی طالب(ع)، فرماندار و امام جمعه شهرستان، مدیر ستاد اقامه نماز، مدیرکل تبلیغات اسلامی و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی  برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز قم در جمع ائمه جماعات شهرستان جعفرآباد، عمده اهداف مساجد را ایجاد مکانی برای راز و نیاز و ارتبط با معبود دانست و گفت: خانه‌های خدا به جهت این امر که محل سجود بندگان است مسجد نامگذاری شده اند.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب‌پور در ادامه به کارکردهای نماز در جامعه اشاره کرد و افزود: پویایی و نشاط در مساجد عامل اصلی حضور نوجوانان و جوانان در صفوف نماز و استقبال از دیگر برنامه‌های فرهنگی است.

وی در ادامه به ابعاد اثرگذاری مساجد در جامعه اشاره کرد و گفت: مساجد، پایگاه مسائل فرهنگی بوده است و همواره از صدر اسلام بر نقش محوری مساجد در امور مختلف تاکید شده است.

حجت الاسلام عرب‌پور در ادامه به جایگاه مساجد در خنثی سازی دسیسه‌های دشمن اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم در جنگ ترکیبی با دشمن پیروز باشیم می‌بایست حضور نوجوانان و جوانان در مساجد را نهادینه کنیم.

وی در ادامه به بر لزوم ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز در بین نوجوانان و جوانان تاکید کرد و گفت: اگر کارکردهای آموزشی، فرهنگی، تربیتی، اجتماعی، سیاسی، جهادی، رسانه‌ای مساجد را فعال کنیم، می‌توانیم در جذب پتانسیل قشر جوان جامعه به این سمت و سو موفق باشیم.

مدیر ستاد اقامه نماز در پایان گردهمایی ائمه جماعات جعفرآباد، جذاب سازی مساجد و نماز را در نشر معارف نماز دانست و افزود: نظر به دغدغه و فرامین مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، جهاد تببین در نشر معارف و کارکرد‌های نماز است.اولین گردهمایی ائمه جماعات شهرستان جعفرآباد برگزار شداولین گردهمایی ائمه جماعات شهرستان جعفرآباد برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا