اخبارگیلان

نشست هم اندیشی ائمه جماعات گیلان برگزار شد

نماینده ولی فقیه در گیلان: ارزش‌های ناب منبعث از مکتب اسلام اصیل در بستر پویایی و ارتقای جایگاه مساجد میسر است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز به نقل از خبرگزاری صدا وسیمای گیلان، نشست هم اندیشی با امامان جماعت گیلان با حضور آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه شهر رشت در روز بیست و دوم مهر ماه در مصلای امام خمینی رشت برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان  گفت: رسالت نبی مکرم اسلام با رشد و تعالی مسجد به عنوان مهمترین پایگاه اجتماعی و اعتقادی امت اسلام تکامل یافت و امروز هم اشاعه‌ی ارزش‌های ناب منبعث از مکتب اسلام اصیل در بستر پویایی و رونق هرچه بیشتر مساجد میسر است.

نشست هم اندیشی امامان جماعت گیلان

آیت الله رسول فلاحتی بر لزوم ارتباط صمیمی و مستمر امامان جماعت با نسل جدید و آینده ساز کشورتاکید و تصریح کرد: رونق مساجد در همراهی جوانان و نوجوانان امروز با نسل قبل تحقق می‌یابد تا با رغبت و اشتیاق برای نقش آفرینی در حوزه‌های اجتماعی و اعتقادی در بستر تعلیم و تعلم اسلامی بسوی کمال رهنمون شوند.

امام جمعه‌ی رشت با بیان اینکه امامان جماعت مساجد باید سلاح علم و دانش روز تجهیز باشند گفت: پاسخگویی به انتظارات و شبهات جامعه‌ی امروز مرهون درک بهینه از شرایط و اقتضائات روز و سخنان نافذ و اثرگذار است.

وی مساجد را تجلی بخش ندای الهی در جامعه‌ی اسلامی دانست و از امامان جماعت مساجد خواست تدابیر لازم را برای بازگشایی به موقع و منظم مساجدو پخش اذان در اوقات سه گانه‌ی شبانه روز داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین عادلی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در گیلان نیز هدف از برگزاری این نشست را هم اندیشی در راستای ارتقاء کمی و کیفی مساجد عنوان کرد و افزود: تداوم این نشست‌ها می‌تواند زمینه‌ی بهره گیری از تجربیات و نکته نظرات سازنده را در روند اداره‌ی امور و مدیریت مساجد استان فراهم آورد.

همچنین دراین نشست ۶ نفر از امامان جماعت مساجد شهر رشت هر یک در سخنانی به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص نحوه‌ی ارتقاء کارکرد‌ها و برنامه‌های مساجد پرداخته و بر لزوم ساماندهی و بازنگری در روند نظارت بر عملکرد امامان جماعت به عنوان مرکز ثقل مدیریت مساجد تاکید کردند.

در پایان این نشست از حجت الاسلام حجازی مدیر ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان گیلان و ۴ نفر امام جماعتی به پاس بیش از ۵۰ سال اقامه نماز در مساجد شهر رشت قدردانی شد.

نشست هم اندیشی امامان جماعت گیلان

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا