اخبارقم

گردهمایی ائمه جماعات ادارات و دانشگاه های قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، گردهمایی ائمه جماعات ادارات و دانشگاه های استان صبح پنجشنبه، بیست و هشتم دی ماه، با حضور ائمه جمعه و اعضاء جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد.

گردهمایی ائمه جماعات ادارات و دانشگاه های قم برگزار شد

آیت الله نجم الدین مروجی طبسی، در همایش ائمه جماعات مساجد، مدارس، ادارات، دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌های استان قم تصریح کرد: باید خدا را شاکر باشید که مشغول خدمت هستید. ما امروز به روحانیون مردمی، با اخلاق و با ادب نیاز مندیم.

وی ضمن بیان توصیه‌هایی به ائمه جماعات، تأکید کرد: روحانیت باید احساس مسئولیت داشته باشد و در هر شرایطی در کنار مردم باشد؛ چرا که یکی از ویژگی‌های روحانیت مردمی بودن است.

رفتار اخلاق محور، نشستن پای درد و دل مردم، حفظ حرمت اشخاص، تبیین شبهات برای مردم، دفاع از اعتقادات شیعه، نگاه یکسان به مأمومین و پرهیز از طولانی کردن بیش از اندازه نماز جماعت، از جمله توصیه‌های عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به ائمه جماعات بود.

وی با اشاره به جایگاه مهدویت در اعتقادات شیعی خاطر نشان کرد: امروز مهدویت مورد تهاجم و تعرض دشمن است. بدانید که عزت، آبرو و اصالت حوزه علمیه، مرجعیت و ولایت فقیه به مهدی آل محمد – عجل الله تعالی فرجه – است و این‌ها نسخه‌ای هستند که خود حضرت مهر زده است.

استاد حوزه علمیه قم در بخش پایانی سخنان خود با تأکید بر لزوم حضور گسترده آحاد جامعه در انتخابات، تصریح کرد: آبروی نظام در گرو شرکت مردم در انتخابات است. البته مشکلاتی هست؛ اما اینگونه مشکلات در همه جای دنیا وجود دارد. دشمنان در صدد پررنگ کردن مشکلات و دامن زدن به آن‌ها هستند و هرگز خیرخواه ما نبوده‌اند.

گردهمایی ائمه جماعات ادارات و دانشگاه های قم برگزار شد

حجت الاسلام و المسلمین محسن صبوری امام جمعه شهرستان کهک نیز در این گردهمایی بر لزوم اهتمام بر جهاد تبیین اشاره کرد و گفت: تبیین در هر حوزه ای از جمله وظایف طلاب است و می بایست در این راستا پیشگام باشند تا جامعه از توتئه های دشمنان در امان بمانند.

گردهمایی ائمه جماعات ادارات و دانشگاه های قم برگزار شد

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور مدیر ستاد اقامه نماز استان نیز در این گردهمایی با تاکید بر جایگاه امام جماعت در دستگاه ها گفت: ائمه جماعات دستگاه ها به عنوان پایگاه فرهنگی، مذهبی دستگاه ها می بایست علاوه بر ترویج فرهنگ نماز در دستگاه، پیرو امر ولی امر مسلمین در راستای ترویج معارف نماز در قشر نوجوان و جوان باشند و دستگاه ها را به ترویج نماز در مدارس سوق دهند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا