اخباراصفهاندسته‌بندی نشده

گردهمایی ائمه جماعات شهرستان خمینی شهر برگزار شد

حجت الاسلام و المسلمین کوچکی نژاد: طبق پیام رهبر معظم انقلاب در نوزدهمین اجلاس سراسری نماز، امام جماعت باید برای مسجد وقت بگذارد و باید شغل و کار اصلی خود را امامت مسجد بداند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین مجتبی کوچکزاده مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان اصفهان، روز دوشنبه ۱۰ بهمن ماه در گردهمایی ائمه جماعات شهرستان خمینی شهر حاضر شد و با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به نوزدهمین اجلاس سراسری نماز اظهار کرد: طبق پیام رهبر معظم انقلاب، امام جماعت باید برای مسجد وقت بگذارد و باید شغل و کار اصلی خود را امامت مسجد بداند.

مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد، امام جماعت را مدیر مسجد دانست و گفت: همه ارکان مسجد باید زیر نظر امام جماعت فعالیت کنند و با هم افزایی کارها را پیش ببرند، مسجد دارای ابعاد مختلفی است و تنها نباید به یک نماز جماعت بسنده کرد، بلکه تمام فعالیت ها از جمله آموزش، قضاوت، طبابت، مشاوره و … در مساجد باید شکل بگیرد.

وی در گردهمایی ائمه جماعات یکی از ویژگی های مسجد موفق را ارتباط گرفتن مسجد با مدارس و ادارات اطراف دانست و افزود: هر امام جماعت باید مدارس اطراف مسجد خود را شناسایی کند، به آن ها سرکشی و به نحوی زمینه جذب و حضور دانش آموزان را به مسجد فراهم سازد، اگر همین یک امر محقق شود تربیت نسل بعد ما تضمین می شود.

حجت الاسلام تمنایی مدیر اجرایی امور مساجد شهرستان خمینی شهر ضمن اشاره به اهمیت ایجاد مساجد در تزار انقلاب اسلامی گفت: مساجد باید بر اساس تقوا ساخته و اداره شود و این مخصوص یک بُعد مسجد نیست، بلکه همه ارکان مسجد از جمله امام جماعت، هیئت امنا، بسیج و کانون فرهنگی مسجد باید بر اساس تقوا اداره بشوند.

گردهمایی ائمه جاعات شهرستانن خمینی شهر

گردهمایی ائمه جاعات شهرستانن خمینی شهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا