اخبارحوزه ریاستقم

خداوند نماز را واجب کرد تا قرآن را از مهجوریت خارج کند

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، حجت الاسلام و المسملین استاد قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز، ظهر امروز چهارشنبه هشتم آذرماه در نشست دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه ادیان و مذاهب قم به تشریح ابعاد مختلف امور مبلغین و پژوهشگران پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی در این نشست به آیات و روایات اشاره و خاطر نشان کرد: خداوند نماز را واجب کرد تا قرآن را از مهجوریت خارج کند.

استاد تفسیر قرآن کریم در ادامه به عدم رعایت حق قرآن در محافل دینی اشاره کرد و گفت: وظیفه همه ما تلاش در راستای تحقق حق قرآن کریم است.

رئیس ستاد اقامه نماز در ادامه لزوم اهتمام به قرآن و نماز را در پایان نامه ها و مقالات مورد تاکید قرار داد و گفت: پس از تدوین و تالیف پایان نامه ها و مقالات در راستای در دسترس بودن برای عموم تلاش کنید تا این زحمات ضایع نشود.

وی در ادامه اهتمام قلبی به امور را عامل اثر گذاری اقدامات دانست و افزود: در اقدامات خود انگیزه های الهی اولویت بالاتری نسبت به انگیزه های دنیوی داشته باشند.

استاد قرائتی در پایان پژوهش در مباحث دینی را گامی موثر عنوان کرد و گفت: پژوهش می بایست یا در امور واحب و مستحب باشد و یا مشکلی از جامعه و شخص را مرتفع کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا