آذربایجان شرقیاخبار

جشن تکلیف پسران دانش آموز ناحیه ۵ تبریز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، مراسم جشن تکلیف دانش آموزان پسر ناحیه پنج با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز، تفسیر و مهدویت استان، میر کلام سیدی مدیر آموزش و پرورش ناحیه، مسئولین و کارشناسان، در حسینیه امامزاده سید ابراهیم روز سه شنبه یازدهم بهمن ماه برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی، ضمن تشکر و قدردانی از مسئولین آموزش و پرورش ناحیه پنج، به دو مقوله دانش و تکنولوژی، معنویت و اخلاق از محورهای اصلی گام دوم انقلاب از دید رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب چشم انداز، اهداف، محورها و راه های رسیدن به اهداف تعلیم و تربیت اسلامی و انقلابی را به‌خوبی و صراحتا بیان کرده است که در آن بیانیه دانش و تکنولوژی در کنار معنویت و اخلاق از دستورالعمل های مهم می باشد.

وی با بیان اینکه بین معنویات و اخلاق تفاوت هایی نیز وجود دارد، افزود: در معنویات اعتقاد، اعتماد و تسلیم کامل در برابر خداوند و نماز سر وقت مطرح است، ولی در اخلاق مواردی چون صادق بودن و دور بودن از کبر، غرور، بددهنی، بی احترامی و مواردی از این قبیل مطرح است.

حجت الاسلام آقاجانی با اشاه به آیایات شریفه (أَ لَمْ نَجْعَلْ لَهُ عَیْنَیْنِ، وَ لِساناً وَ شَفَتَیْنِ، وَ هَدَیْناهُ النَّجْدَیْنِ) آیا ما برای او دو چشم قرار ندادیم ؟ و یک زبان و دو لب ؟ و او را به راه خیر و شرش هدایت نمودیم بلد ۱خاطرنشان کرد: خداوند متعال نعمت های بیشمار را در اختیار انسان قرار داده است. بنابراین در برابر این حجم از بخشش های بی اندازه لازم است به رسم ادب از ایشان تشکر کنیم. نماز مسیر و زبان مشترک مسلمانان برای تشکر از خداوند کریم می‌باشد. خداوند بزرگ در این باره می فرماید: مادو چشم، زبان و دو لب بر شما بخشیدیم و راه درست و غلط را نمایان کردیم تا با اختیار خود انتخاب کنید. از این آیات استفاده می شود که انسان در انتخاب راه درست، حق و غلط، باطل اختیار کامل دارد.

وی با بیان اینکه سرنوشت انسان ها در گرو انتخاب های خود شخص است، افزود: هر انتخابی در دنیا داشته باشید خداوند توان آن را در شما قرار می دهد، با انتخاب بهترین ها، پاکی ها که انجام واجبات، ترک محرمات، نماز اول وقت نمونه های بی نظیر از انتخابهاست و با استعانت از خداوند متعال بهترین و روشن ترین آینده را برای خودتان رقم بزنید.

در پایان این مراسم معنوی که به نماز جماعت ظهر ختم شد از دانش آموزان برتر نمازی به قید قرعه توسط مدیر ستاد تجلیل شد.

جشن تکلیف دانش آموزان پسر ناحیه 5 تبریزجشن تکلیف دانش آموزان پسر ناحیه 5 تبریزجشن تکلیف دانش آموزان پسر ناحیه 5 تبریز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا