آذربایجان شرقیاخبار

نشست ائمه جماعات سازمان حلال احمر استان آذربایجان شرقی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، نشست ائمه جماعات سازمان حلال احمر استان، با حضور حجت الاسلام واعظی مسئول دفتر نهاد رهبری و دبیر نماز سازمان هلال اهمر استان، حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر استان و دکتر منجم مدیر سازمان هلال احمر استان، روز چهارشنبه یکم شهریور ماه در سالن جلسات سازمان هلال احمر استان برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی با بیان برکات نماز در زندگی و کسب و کار، گفت: نماز جماعت در ادارات باعث امید آفرینی و حس مسئولیت پذیری در مدیران و کارکنان را بالا می برد.

آقاجانی افزود: نماز مصداق اتم و اکمل احساس مسئولیت در قبال آفریدگار است و وقتی کسی شکر منعم را بجا می آورد، که یک اصل اخلاقی است، یک اصل اخلاقی دیگر هم مسئولیت در مقابل انسانهای دیگر در تعاملات اجتماعی است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان تاکید کرد: رسیدن به قرب الهی با مسئولیت پذیری محقق می شود، انسان که در این دنیا مختار است، حس مسئولیت پذیری می تواند انسان را به مقامات عالیه برساند.

وی با اشاره به سیمای نمازگزاران در سوره معارج، افزود: نماز عامل تمام خیرات و برکات در جامعه اسلامی است، که در سوره معارج بخوبی سیمای نمازگذاران و جامعه اسلامی را بیان می کند، از جمله این آیه شریفه که می فرماید: وَالَّذِینَ هُمْ بِشَهَادَاتِهِمْ قَائِمُونَ، یعنی نماز عامل مسئولیت پذیری در قبال جامعه است.

نشست ائمه جماعات سازمان حلال احمر استان آذربایجان شرقی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا