اخبارمرکزی

نشست اهمیت نماز در زندگی در شهرستان ساوه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، نشست اهمیت نماز در زندگی روز چهارشنبه چهارم بهمن ماه با همکاری ستاد اقامه نماز و اداره آموزش و پرورش شهرستان ساوه و با حضور نجیبه کرمی مدیر و مدرس موسسه آموزش  عالی حوزوی ریحانه الرسول (س) و مادران دانش آموزان مدرسه نرجسیه در محل نمازخانه برگزار شد.

در این نشست کرمی با بیان اینکه نماز، پرفضیلت ترین عبادت ها است، گفت: نماز پر فضیلت ترین عبادتی است که سایر عبادات را تحت پوشش قرار می دهد.

وی در ادامه تاکید کرد: مادران باید فرزندان را به سمت نماز راهنمایی کنند و راه های مختلف تشویقی را در این مسیر تجربه کنند تا خانواده ها در سایه نماز از گناه و فحشاء دور باشند.

مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی ریحانه الرسول (س) با اشاره به اینکه روح عبادت در خانواده موجب سلامت روح و روان خواهد شد، گفت: خانواده ها در سایه نماز و عبادت می توانند از روح و روان سالم برخوردار بوده و از حیله ها و وسوسه های شیطان خود و فرزندان را محافظت کنند.

وی افزود: یکی از مهمترین وظایف والدین که بر آن بسیار تاکید شده، آموزش و تشویق فرزندان به نماز و احکام دینی است، والدین باید زمینه های مناسب را برای سوق فرزندان به نماز فراهم کنند و بدانند که در آشنایی آنها با نماز و مسائل شرعی، بزرگترین و تاثیرگذارترین نقش را دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا