اخباربین الملل

مدال طلای مالزی به مخترع سجاده نماز هوشمند اهدا شد

عبدالرحمن خمیس، مخترع قطری، مدال طلای نمایشگاه ITEX مالزی ۲۰۲۳، یک نمایشگاه پیشرو اختراع، نوآوری و فناوری را بدست آورده و این سومین جایزه‌ای است که او برای این سجاده نماز آموزشی هوشمند دریافت می‌کند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، این سجاده به عنوان اولین سجاده هوشمند در جهان شناخته شده که هدف آن آموزش نماز خواندن به تازه مسلمانان و کودکان است.

سجاده از فناوری مدرن برای ارائه آموزش نمازهای پنجگانه یومیه و همچنین نمازهای مستحبی استفاده می‌کند.

این سجاده از صدا و متن برای نمایش آنچه نمازگزار باید در هر رکعت از نماز بخواند، از طریق صفحه نمایش LED و بلندگوهای داخلی خود استفاده می‌کند.

سجاده همچنین علاوه بر جامعیت امکانات شامل ویژگی‌های تعاملی برای پاسخگویی به نیازهای کودکان مبتلا به بیش‌فعالی(ADHD)، یک لایه ضد لغزش برای افراد مبتلا به درد زانو یا مفاصل و سه گزینه زبانی مختلف است.

این نوآوری به‌ویژه برای آینده آموزش اسلامی پیشگام است زیرا رویکردی در دسترس و مدرن برای آموزش اصول نماز به کودکان و تازه‌مسلمانان ارائه می‌دهد.

خامس سه جایزه برای سجاده خود دریافت کرده است که آخرین آنها در سی و چهارمین دوره ITEX مالزی ۲۰۲۳ است که در ۱۲ و ۱۳ می (۲۲ و ۲۳ اردیبهشت) برگزار شد. این نمایشگاه سالانه هزاران بازدید کننده را برای تجاری‌سازی اختراعات جدید و همچنین اعطای جوایز به مخترعان موفق به خود جذب می‌کند.

منبع خبر: ایکنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا