یزد

آخرین جلسه دبیران ستاد اقامه نماز شهرستان های یزد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان یزد، ظهر امروز ۲۱ اسفندماه، آخرین جلسه دبیران شهرستان ها استان یزد با حضور حجت السلام والمسلمین موسوی مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز برگزار شد.

در ابتدا جلسه دبیران ضمن ارائه گزارش عملکرد اقامه نماز هر شهرستان به بیان مشکلات و موانع موجود و راه های برون رفت از آن با مدیر ستاد اقامه نماز به گفت و گو پرداختند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در این جلسه گفت: باید شکرگزار نعمت های الهی باشیم، نعمت سلامتی و تندرستی و امنیت جزء نعمت های واضحی است که همگان شما آن را شاکر هستید و اما خواندن نماز نیز جزء نعمت های با عظمت خداوند است، شکر این نعمت، اقامه نماز در اول وقت است. همچنین ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته خاطر نشان کرد: بحث اقامه نماز و ترویج فرهنگ نماز علاوه بر این که وظیفه قانونی و شغلی ما باشد، مسئولیت شرعی ماست و هرقدر در این زمینه فعالیت بیشتری داشته باشیم باز هم جای کار دارد.

وی ادامه داد: امروز یکی از بزرگترین دغدغه های مسئولین در جای جای استان و شهرستان ها بحث بزه کاری ها و بد اخلاقی های اجتماعی است که دقیقا کاهش بزه های اجتماعی یکی از اصلی ترین کارکرد های نماز و ترویج فرهنگ نماز است. لذا نباید به نماز صرفا به عنوان یک فریضه شرعی نگاه کرد بلکه علاوه بر جایگاه معنوی نماز باید آن را به عنوان یک شاهراه هدایت انسانها و راه برون رفت از مشکلات اجتماعی مورد مداقه و توجه قرار گیرد.

موسوی خاطر نشان کرد: قرآن به ما می‌گوید نماز یک پسوندها و پیش‌زمینه‌هایی دارد، در قرآن آمده است ای پیغمبر! آنچه بر تو از کتاب آسمانی وحی شده را برای مردم تلاوت کن تا مردم قرآن را نبینند و با کمک قرآن خودشان، جهان، خدا، قیامت و ارزش‌ها را نشناسند، برای نماز آماده نیستند. همچنین وقتی ارکان و اصول قرآن، معارف قرآنی و دین را بدانیم برای اقامه نماز آماده می‌شویم، قرآن به ما می‌فهماند که شما هر چقدر خدا را می‌فهمید، هر چقدر نسبت به خدا و قیامت اعتقاد و معرفت دارید، آماده اقامه نماز هستید.

در پایان جلسه مدیر ستاد اقامه نماز اظهار کرد: باید تلاش کنیم به اندازه توان خود و خالصانه در عرصه اقامه نماز پای کار باشیم.

جلسه فصلی دبیران شهرستان های استان یزد جلسه فصلی دبیران شهرستان های استان یزد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا