اخبارگیلان

اولین جلسه کمیته نظارت بر نمازخانه های بین راهی استان گیلان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گیلان، اولین جلسه کمیته نظارت بر نمازخانه های بین راهی  با حضور اعضای کمیته و  مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز گیلان در تاریخ ۸اسفند ماه ۱۴۰۱ در سالن جلسات این ستاد برگزار شد.

در ابتدای جلسه سید صادق حجازی کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز گیلان به تشریح دستورالعمل برگزاری پویش “همراهان سفر ایمن “در نوروز ۱۴۰۲ پرداخت و گفت: این پویش با همکاری رییس و شورای فرهنگی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و رییس ستاد اقامه نماز با شعار “سفر ایمن با یاد خدا و همراهی شما “در چهار نقطه از مبادی ورودی استان گیلان از تاریخ ۲۴ اسفند ماه الی ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۲ به مدت ۲۱ روز برگزار خواهد شد.

وی گفت: مخاطبان این پویش رانندگان و مسافران نوروزی و خانواده ی آنها هستند برنامه های این پویش در چهار بخش اصلی خواهد شد یکی از این برنامه ها تولید محتوا و خدمات فرهنگی و مذهبی و اشاعه فریضه نماز در سفر های نوروزی است.

کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد از دبیر شورای اقامه نماز راهداری و حمل و نقل جاده ای خواست تا با پیگیری و نظارت مستمر،برای تمهیدات لازم در جهت برگزاری هرچه بهتر این پویش فراهم آورد.

سپس هرکدام از دبیران شورای اقامه نماز دستگاههای منابع طییعی و آبخیزداری، فرمانداری رشت، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، جمعیت هلال احمر استان، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و عضو کمیته گزارشی از فعالیت ها و تمهیدات صورت گرفته در مکان های عمومی و نماز خانه های بین راهی و تفرجگاه های استان ارائه نمودند و برنامه های عملیاتی خود را در جهت رفع نواقص و کمبود ها عنوان نمودند.

سید جواد مهرابی کارشناس فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز استان گیلان با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان و آغازسفرهای نوروزی ۱۴۰۲ گفت:با توجه به بازدیدهای اخیر و سرکشی های مستمر، کمبودها و نواقص زیادی در نمازخانه های پارک ها و جایگاه های سوخت بالخص در داخل شهر رشت وجود دارد که زیبنده استان مسافر پذیر گیلان نیست.

مهرابی افزود : از دستگاههای متولی امر در این زمینه انتظار داریم تا مشکلات موجود در نمازخانه ها و مکان های عمومی را هرچه سریعتر برطرف نمایند تا مسافران با خاطره خوشی سفر خود را به پایان برسانند.

در پایان سید ابوطالب حجازی مدیر ستاد اقامه نماز و رئیس کمیته نظارت بر نمازخانه های بین راهی استان گفت: از اعضای کمیته و دبیران شورای اقامه نماز دستگاهها انتظار میرود در رابطه با اماده سازی و تجهیز نمازخانه ها با توجه حلول ماه مبارک رمضان و اهمیت این موضوع، نامه ای به نهادها و ادارات شهرستانی و تحت پوشش خود ارسال نمایند تا نمازخانه ها قبل از اذان تا ساعاتی بعد از اذان برای استفاده مسافران باز باشد و مجهز به مهر و قبله نما باشد و نظافت آنها انجام شود. در نمازخانه غیر از کتاب و مهر وسایل دیگری نباشد تا از لحاظ امنیتی دچار مشکل نشوند.در مکان های عمومی اذان  پخش شود تا کسانی که روزه دار هستند بتوانندنماز خود را در وقت فضیلت بخوانند و یا  روزه خود را افطار نمایند.

رئیس کمیته نظارت بر نمازخانه ها افزود: بسیاری از رستوران ها و مجتمع های گردشگری با وجود فضای مناسب و کافی فاقد نمازخانه و یا محلی برای اقامه نماز است که از دستگاه های متولی انتظار داریم پیگیر این موضوع باشند.

اولین جلسه کمیته نظارت بر نمازخانه های بین راهی 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا