اخبار

مدیران خودشان ابتدا باید در اقامه نماز پیشگام باشند / سند راهبردی نماز در راه است

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز به نقل از ایسنا، نشست مسئولان و رابطان اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور مسئولان و رابطان اقامه نماز حوزه‌های ستادی وزارت‌خانه متبوع امروز یک‌شنبه(۲۱اسفندماه) در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ارباب سلیمانی رییس ستاد اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب ۲۵پیام تا به امروز به اجلاس نماز ارسال کردند که نیاز است یکبار این‌ مطالب مرور شود، اظهار کرد: برخی بخش‌های زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچون مجموعه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد قریب به ۱۰ هزار کانون در روستاها دارند که ظرفیت خوبی برای انجام کارهای نمازی است ونباید از این پتانسیل غافل شویم.

وی ادامه داد: باید پیشنهادات مطرح شده در جلسات نماز را پیگیری کرد و تنها در حد طرح موضوع نباشد.

به گفته ارباب سلیمانی، برای حضور مدیران در اقامه جماعت نمازها باید هریک از مجموعه عضو ستاد نماز وزارتخانه‌متبوع تذکر بدهند. گاها تذکرهای خصوصی به برخی از مدیران بسیار تاثیرگذار است.

وی افزود: فرآیند و اجرای کارهای محوله به هریک از بخش‌های ستادی و استانی را خود اعضا باید تسهیل کنند.

ارباب سلیمانی از تدوین سند راهبردی نماز از سوی پژوهشگاه فرهنگ و ارتباطات اسلامی خبر داد و گفت: پژوهشگاه در حال تدوین سند است که پس از آماده شدن به سایر اعضا برای ارائه نظر ارسال خواهد شد.

در بخش دیگر این‌ مراسم، امیرنیا -مدیرکل دفتر عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی- اظهار کرد: در وزارت‌خانه متبوع در امر نماز و فعالیت‌های قرآنی اقدامات خوبی رقم خورده است، نماز باید باور باشد و با دستورالعمل نمی‌توان نماز را اقامه‌کرد.

وی ادامه داد: مدیران خودشان ابتدا باید در عرصه اقامه نماز پیشگام باشند. فعالیت‌های یک سازمان نباید با زمان نماز تداخل داشته باشد و این موضوع باید به صورت جدی پیگیری شود.

امیرنیا ابراز کرد: فعالیت‌های نمازی باید در فضای مجازی انتشار داده شود، نسل جوان امروز پرسشگر است و باید فضایی برای پاسخ به این سوالات وجود داشته باشد.

حجت‌الاسلام سیدحامد علم‌الهدی -رییس ستاد اقامه نماز و شورای امر به معروف سازمان فرهنگ و ‌ارتباطات اسلامی- نیز گفت: تمام تلاش شیطان بر این است که نماز را از انسان ‌بگیرد؛ به به همین دلیل است که فرقه‌های مختلف هیچکدام نماز اقامه نمی‌کنند. شیطان تا زمانی که نتواند نماز را از انسان بگیرد دائما به دنبال وسوسه کردن انسان‌ها است اما اگر نماز را بگیرد بر انسان‌ مسلط خواهد شد.در مباحث تربیتی نماز از سن هفت سالگی توصیه شده است و والدینی که به این موضوع توجه نداشته باشند نمی‌توانند در گذر زمان فرزند خود را به این سمت سوق دهند.

وی در پایان از ستاد اقامه نماز کشور در خواست کرد تا مسئولین دستگاه‌ها را به شرکت در نماز جماعت موظف کنند.

در این نشست هریک از مسئولان و رابطان اقامه نماز حوزه‌های ستادی وزارت فرهنگ به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا