اخبارحوزه ریاست

اولین جلسه کمیسیون های تخصصی اجلاس سراسری نماز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، نخستین جلسه کمیسیون های تخصصی اجلاس سراسری نماز، با حضور حجت الاسلام و المسلمین قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور و سید احمد زرهانی قائم مقام و معاونین و مدیران ستادی، روسا و مسئولین وزارت آموزش و پرورش، در روز سه شنبه دوم آبان ماه، به صورت وبیناری در کشور برگزار شد.

در این جلسه مقرر شد با توجه به ضرورت مسئله شناسایی و اهتمام پیرامون نماز نسل نو، به جای سخنرانی های متعارف، وزراء و یا مدیران ارشد دستگاه ها هر کدام در ارتباط با یک مسئله معین مطالعات کارشناسی را به کمک صاحب نظران انجام دهند و گزارشی از اصل مسئله و راه کارهای مناسب را در صحن اجلاس بیان کنند.

لازم به ذکر است کمیته های تخصصی اجلاس شامل شش کمیته علمی، فرهنگی، تبلیغات و اطلاع رسانی، ارزشیابی، پشتیبانی و خدمات و حفاظت و حراست می باشند.

کمیسون های تخصصی  نیز شامل کمیسیون ملی متشکل از نمایندگان ۱۱ دستگاه مخاطب اجلاس و کمیسیون های مطالعاتی استانی که توسط هر یک از ۱۱ دستگاه به صورت جداگانه در واحدهای تابعه در ۳۱ استان کشور با همراهی مدیران ستاد اقامه نماز استان ها تشکیل می شود.

اعضای کمیسیون های تخصصی از ۱۱ وزارتخانه و سازمان می باشند که شامل وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت ورزش و جوانان، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان صدا و سیما، ستاد عالی هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور و دانشگاه فرهنگیان هستند.

در این جلسه وظایف کمیسیون های تخصصی تشریح شد و مقرر شد شناخت موضوعات و مشکلات مرتبط با نماز نسل نو در دو سطح ملی و استانی پیگیری شوند که شامل شناسایی مشکلات، مسائل و موانع رونق نماز در مدارس، دانشگاهها و مساجد، ارائه راهکارهای عملی درونی سازی فرهنگ نورانی نماز در بین نسل نو، رونق بخشی نماز مدارس ، دانشگاهها و تقویت حضور نسل نو در نماز جماعت مساجد و هم گرایی و تعامل بین دست اندرکاران امر ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز می باشد.

لازم به ذکر است اجلاس سراسری با عنوان ” نماز نسل نو با رویکرد مدرسه ، مسجد و دانشگاه ” با رویکرد تحولی در نیمه دوم آذر ماه سال جاری در زنجان برگزار می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا