قم

جلسه هسته مرکزی یاوران نماز قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، جلسه هسته مرکزی یاوران نماز استان، صبح یکشنبه، هفتم آذرماه و در سالروز میلاد سیدالساجدین امام سجاد(ع)، با حضور مدیر ستاد اقامه نماز و به میزبانی مدیرکل و معاونین اداره کل امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان نیز در جمع اعضا هسته مرکزی یاوران نماز به تشریح نماز در سیره امام سجاد(ع) پرداخت و گفت: سید الساجدین(ع) با جان‌فشانی‌‌ در دوران خفقان، در راستای تبیین جایگاه و ترویج و توسعه فرهنگ نماز تلاش کردند و ما نیز به عنوان ماموم می‌بایست پیرو ائمه اطهار باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب‌پور در ادامه با اشاره به رساله حقوق امام سجاد(ع)، به تشریح اوصاف ظاهری و باطنی نمازگزار اشاره کرد و گفت: قیام با حیا و تضرع اعضا از جمله اوصاف ظاهری و توجه به جایگاه عبودیت و بندگی، میل و اشتیاق به معبود و عظمت پروردگار از جمله اوصاف باطنی نمازگزار است.

وی در ادامه به تشریح موانع درک حقیقت نماز از دیدگاه امام سجاد(ع)، پرداخت و گفت: سبک شمردن پروردگار، ناسپاسی نعمات و غفلت از جمله موانع درونی و گناه، ظلم و ستم  و ارتباط با انسان‌های کاهل از جمله موانع خارجی درک حقیقت نماز است.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان در جمع اعضا هسته مرکزی یاوران نماز قم به ظرفیت‌ها و جایگاه فرهنگی استان اشاره کرد و گفت: وظیفه هر مسلمان اطاعت از خداوند متعال است و اکنون که توفیق خدمت در شهر کریمه اهل بیت(ع) نصیبمان شده است وظیفه ما دوچندان شده است.

مهدی فراهانی در ادامه با اشاره به  اختشاشات اخیر، بر لزوم اهتمام مضاعف در اقامه نماز نوجوانان تاکید کرد و گفت: عمده دستگیرشدگان نوجوانانی بودند که در اقامه نماز کاهل هستند و برای رفع این کاستی‌ها می‌بایست در اقامه نماز نوجوانان و جوانان اهتمام بیشتری داشته باشیم.

وی در ادامه به اقامه نماز اول وقت در ادارات اشاره کرد و گفت: اگر همکاران ما بتوانند آثار اقامه نماز اول وقت را به مراجعین القا کنند، مراجعین نیز در صفوف نماز جماعت حاضر خواهند شد.

فراهانی در خطاب به اعضا هسته مرکزی یاوران نماز، خدمت به نماز را دغدغه ملی عنوان کرد و افزود: وضعیت نماز در جامعه مطلوب جامعه اسلامی نیست و همگی می‌بایست به عنوان خادم نماز در راستای توسعه این فریضه الهی یاور یکدیگر باشیم.

در پایان اعضا با ارائه نقطه نظرات، به گفت و گوی جمعی و تشریح پیشنهادات در راستای اشاعه فرهنگ اقامه نماز در جوامع مختلف پرداختند.

جلسه هسته مرکزی یاوران نماز قم برگزار شدجلسه هسته مرکزی یاوران نماز قم برگزار شدجلسه هسته مرکزی یاوران نماز قم برگزار شدجلسه هسته مرکزی یاوران نماز قم برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا